Kilencgólos győzelemmel búcsúzik az NB I-től az SZKKA

ugytudjuk.hu 2022-05-22 17:26:00
Az MTK vendégei voltak a lányok.

Az élvonaltól búcsúzó Szombathely 35-26-ra győzött az MTK vendégeként a női kézilabda NB I mostani idényének utolsó mérkőzésén, vasárnap.

A találkozó elején kétgólos hazai vezetésről gyorsan egalizált az SZKKA, akik a hetedik percben már meg is szerezték az előnyt, de a hazaiak is pillanatok alatt fordítottak, 7-5-nél időt kért Pődör Zoltán vezetőedző. Tomasevics büntetőt hárított, majd emberhátrányban is betaláltak a szombathelyiek, Horváth Petra pedig távoli bombával egyenlített, 8-8-nál már az MTK trénere kért időt. A folytatásban felváltva estek a gólok, de aztán jó védekezések és újabb Tomasevics-védés után a 23. percben kettő góllal elhúzott a vendég csapat, 11-13-nál érkezett is az újabb MTK-időkérés. A félidő hajrájában is folytatta az SZKKA a kiváló védekezést, amiből a túloldalon gyors gólokat szereztek. Az utolsó percekben magabiztos játékkal hét gólra növelték a különbséget. 12-19.

A szombathelyi csapat a nagyobb előny ellenére sem dőlt hátra, a térfélcserét követően is remek hozzáállással és felszabadultan játszottak, a 43. percben átlépték a lélektanilag is nagyon fontos tízgólos különbséget, 18-28-nál újra időt kért az MTK. Az SZKKA fiataljai is jól szálltak be a meccsbe, a csapat pedig az utolsó negyedórába is uralta a mérkőzést és nem engedte közelebb zárkózni a hazai gárdát. A találkozón végig koncentrált játszott a Pődör Zoltán csapata és végül kilenc góllal, megérdemelten nyerték meg a szezon utolsó NB I-es bajnokiját - olvasható az SZKKA hivatalos honlapjának tudósításában.

MTK Budapest – Szombathelyi KKA 26-35 (12-19)

K&H Liga, 26. forduló, Sterbinszky Amália Sportcsarnok

SZKKA: Tomasevics – Csire 6, Stosics 4, Gorilszka 3, Pődör R. 8, Szekerczés 6, Cristina Csere: Balog, Christe (kapusok), Horváth P. 4, Virág, Horváth A. 3, Szmolek 1, Győri, Biró Vezetőedző: Pődör Zoltán

Címlapfotó: SZKKA

Ungár: A külföldi nagyvállalatok helyett a tanárokat kéne támogatnia a kormánynak

Az LMP frakcióvezetője szerint a pedagógusok és úgy általában a közalkalmazottak fizetését jelentősen emelni kell, és ezt a nagyvállalatokkal kell megfizettetni.

Valami sumákolás van a Győrben kihelyezett drága padok körül

A Győr-Szol szerint nem ők vették, ezért nem tudják megmondani, kitől vették. Viszont ők kapták meg rájuk a pénzt: 216 ezer forintba került darabja.

Október 14-re sztrájkot hirdet a Pedagógusok Szakszervezete

A sztrájkot a jogszerűséghez október 7-én 16 óráig be kell jelenteni az intézményvezetőknek.

Egyet leszámítva minden világnapról megemlékezett a héten a győri polgármester

Tele volt a hét világnapokkal, de a pedagógusok világnapja pont kimaradt Dézsi Csaba András naptárából.

Sik: Úgy érzem, hogy ez a poszt ebben a kontextusban „bicskanyitogató” volt

Újabb beszélgetést szervezne a szentiváni fideszes képviselő a polgármesterrel, ezúttal családos fiatalokat meghívva.

Rongyos 612 milliárdba kerül az extranyugdíj

4,5 százaléknyi nyugdíjemelést hajt végre a kormány, januárig visszamenőleg.

Pénteken napsütésre számíthatunk

Itt a vénasszonyok nyara, 21, 22 fok körül alakul ma a legmagasabb nappali hőmérséklet.

Több mint másfél milliárd forint adót csalt el egy szombathelyi szállal is rendelkező, biztonsági őröket foglalkoztató szervezet

Tizennyolc embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként az ügyben, közülük hatot őrizetbe vettek.

Többségében a nők döntenek a pénztárnál, még ingatlanvásárlásnál is

Így gyakorlatilag ők dönthetik el, mely cégek élik túl a válságot.

M1 híradó a diáktüntetésről: ellenzéki politikusok, Gulyás Gergely, fizetésemelés, Brüsszel

Egyetlen demonstrálót sem sikerült megszólaltatni a híradós anyagban, ellenben a 3 perces tudósításból 1 percben a minisztert idézték.