Márki-Zay: Örülök, hogy csak én hibáztam, és mindenki más tökéletes

ugytudjuk.hu 2022-05-18 09:05:07
Öt pontban reagált MZP a Direkt36 hosszú, az ellenzéki kampány szétesését bemutató oknyomozó cikkére.

Mi is beszámoltunk róla, hogy a Direkt36 hosszú oknyomozó cikkben tárta fel, hogyan esett szét az ellenzéki kampány tavaly október és idén március között. Most erre reagált öt pontban az áprilisi választáson az ellenzéki összefogás élén vesztes miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Márki-Zay azzal kezdi, hogy Direkt36 cikkéből tudta meg, hogy rajta kívül senki nem hibázott. Egyből hozzáteszi, hogy "megütközött" azon, hogyan vágta át a háta mögött a stáb egyes esetekben. Ezután következik az öt pont. Az elsőben arról ír, hogy bár megvalósították az összefogás modelljét, az nem működött - már összefogással sem lehet legyőzni a túlerőt.

A második pontban Márki-Zay elismeri, hogy voltak voltak rossz mondatai, ahogy a teljes kampányban voltak gyenge plakátok, kommunikációs anyagok, logisztikai problémák és hiányosságok is. De csak erre nem lehet fogni a 20 százalékos vereséget.

Ehhez kapcsolódóan a harmadik pontban leírja, hogy a valódi okok nem az ellenzékben voltak, hanem a hatalmas túlerőben: a több százszoros erőforrás-fölényben, a Fidesz propaganda-gépezetében, az évek alatt leépített független sajtóban és intézményekben, a feudális függési rendszerben és a kiszolgáltatottságban, a teljes lakosságra kiterjedő adatbázisokban és a mozgósítási képességekben.

„Csúzlival küzdöttünk egy tankhadosztály ellen” – fogalmaz.

A negyedik pontban Márki-Zay több, a cikkben nem említett részletet emel ki. Ezek:

  • az előválasztás után egyik párt sem mozgósított igazán október 23-ra;
  • 4 éve még a legkisebb ellenzéki párt is többször annyi saját pénzt költött a kampányára, mint most a hat párt összesen a közös kampányra;
  • nagy késéssel, rossz dizájnnal készültek el a plakátok, újságok szórólapok;
  • a kampánystáb által kidolgozott és elfogadott üzeneteket a pártok hírfelületei és a pártpolitikusok szinte soha nem osztották meg, saját vállalásukkal ellentétben;
  • szerinte hónapokig ellene kampányoltak magukat ellenzékinek mondó politikusok és közszereplők, a hetedik frakció megakadályozása fontosabb volt számukra, mint a közös győzelem

Az ötödik pontban a cikk állításait korrigálja, például azt, hogy a hetedik frakciót a béke kedvéért elengedte, a pártokkal az idézett éles vita a három roma képviselő miatt alakult ki. Az újságok szerkesztésébe, a közös arculat és óriásplakátok véglegesítésébe csak a korábbi kudarcok kijavítása érdekében vállalkozott Márki-Zay a posztja szerint. A közös lista miatti pártvitákba egyáltalán nem szólt bele, ahogy a napi kampánykérdésekbe sem – ezeket már sok kampányt levezető magyar és amerikai kampányszakértők tették meg.

Szólj hozzá!

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.