Félnek eljönni tanúskodni ellenzéki újságírók Halmágyi Miklós büntetőperében

Farkas Bazsi 2022-05-18 17:21:33
Új bírósági eljárás kezdődött a szombathelyi Médiaközpont korábbi ügyvezetőjének ügyében.

Az ügyészség által beterjesztett iratokból 1 év 3 hónap börtönbüntetésre ítélte a Szombathelyi Járásbíróság Halmágyi Miklóst, a Szombathelyi Médiaközpont Nkft. korábbi ügyvezetőjét. A börtönbüntetést 2 évre függesztette fel a bíróság. Emellett 360 ezer forint pénzbüntetést és 542 ezer 447 forint vagyonelkobzást állapított meg a testület - írtuk tavaly decemberben

A hírek akkor arról szóltak, hogy Halmágyi Miklós a cég akkori ügyvezetője egy kegyeleti szolgáltatást és két alkalommal magánúton igénybe vett szállást fizetett ki a Médiaközpont bankkártyájával. Az ügyvezető szerint a kegyeleti szolgáltatás fizetésénél pár napra rá vette észre, hogy hibázott és a sajátja helyett a céges kártyát használta, ezután pedig visszafizette az összeget.

A vád szerint a csalással okozott kár 395 ezer 468 Ft, a sikkasztás elkövetési értéke 423 ezer 544 Ft volt.

A Járásbíróság által meghozott büntető végzés szerint folytatólagosan elkövetett csalás, folytatólagosan elkövetett sikkasztás bűntettében és hamis magánokirat felhasználás vétségében bűnös Halmágyi. 

A korábbi ügyvezető tárgyalás tartás iránti kérelemmel fordult a bírósághoz, így a döntés nem jogerős, az eljárás pedig ma előkészítő üléssel folytatódott a Szombathelyi Járásbíróságon, ahol a testület a korábbi ítéletet hatályon kívül helyezte.

Halmágyi azt mondta az új eljárást azért kérte, mivel ártatlan. 

A felek bizonyítási indítási indítványokat tettek. Valamint a vád és a védő felsorolta kiket kíván meghallgatni tanúként.

Az ülés alatt elhangzott, hogy a védelem szeretett volna több tanút felsorakoztatni. Azonban Halmágyi elmondása szerint ezek a tanúk kivétel nélkül ellenzéki médiaszereplők, így tartva a retorziótól nem vállalták, hogy a bíróság elé állnak.

A korábbi ügyvezető a Médiaközponttal olyan helyen fizetettet ki szállást, ahol állítása szerint informális médiakonferencia zajlott. Ezzel lehetnek összefüggésben az általa említett ellenzéki médiaszereplők.

Szeptemberre tűzték ki az eljárás újabb tárgyalását. 

Szólj hozzá!

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.