Egyelőre csak két jelöltet vett nyilvántartásba a választási bizottság a sárvári időközi választásra

Fehér Buda 2022-05-12 16:32:25
A Fidesz és a Mindenki Sárvárért Mozgalom jelöltje már biztosan szerepelni fog a szavazólapokon.

Június 26-án időközi választást tartanak Sárváron, az ötös választókerületben. A kerület már jó ideje képviselő nélkül van, hiszen a koronavírus-járvány miatt hosszú ideig nem lehetett megrendezni a választást, a jogszabályok változásával viszont nyáron lehetőség lesz a helyiek számára leadni a voksokat, eddig három jelölt jelezte, hogy részt vesz a választáson.

A Fidesz Németh Róbertet indította, ő már le is adta a szükséges aláírásokat, a helyi választási iroda pedig nyilvántartásba is vette a jelöltet.

A Mindenki Sárvárért Mozgalom Farkas Jánosban találta meg a jelöltjét, aki már szintén leadta a szükséges aláírásokat, így ő szintén bekerült a nyilvántartottak közé. Farkas a Mindenki Sárvárért Mozgalom Facebook-oldalán tett közzé egy közleményt, ebben azt írja, hogy a múlt héten, szombaton vette fel az ajánlóíveket és pár órán belül leadta a szükséges ajánlások kétszeresét.

Farkas egyébként kiemeli, hogy megkérte a választás másik résztvevőjét, Németh Róbertet, csatlakozzon a kezdeményezéshez, hogy az elmúlt hónapok lejárató- és gyűlöletkampánya helyett ez a vetélkedés a város épülését, új ötletek, javaslatok felszínre kerülését hozza a sárváriak igényeinek, álmainak megvalósítása érdekében. A képviselőjelöltet telefonon értük utol, kérdésünkre elmondta, hogy folytatja azt a beszélgetést a helyiekkel, amelyet az aláírásgyűjtés alatt kezdett meg, így szeretné feltérképezni a választókerületben élők problémáit.

A sárvári választási bizottság szerdán ült össze és vette fel az első két jelöltet.

A névsorból viszont még hiányzik Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület jelöltje, aki már jóval korábban bejelentette, hogy indul a választáson. Németh egy korábbi Facebook-posztban arról írt, hogy ő is összegyűjtötte a szükséges aláírásokat, ám egyelőre még nem adta le az íveket. A képviselőt telefonon kérdeztük ennek miértjéről, azt mondta, hogy

A jelölteknek egyébként május 23-ig van ideje leadni az ajánlóíveket, 

Szólj hozzá!

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.