21 év után megszűnik az Apple talán legikonikusabb terméke

Fehér Buda 2022-05-11 19:27:00
400 millió eladott eszköz után lehúzzák a rolót.

Az Apple hatalmasat lépett, amikor 2001-ben piacra dobta az első iPodot. Az MP3 lejátszó már azzal elvarázsolta a zenerajongókat, hogy 1000 zeneszámot is elbírt, de az iPod ikonikus dizájnja teljesen megbolondította a techvilágot.

Azóta több mint 400 millió iPodot adtak el világ szerte, 2011-re az összes MP3 lejátszó 70 százaléka az Appletől származott. Később aztán újabb dizájnok érkeztek az iPodok világába, megjelent az iPod mini, az iPod Nano, és az iPod Shuffle, mielőtt az iPod Touch-csal az iPodok átvették az iPhone-ok kinézetét, írja a Guardian.

2017-től azonban folyamatosan csökkentek az iPodok eladási számai, ami érthető is, hiszen kinek kellene egy plusz zenelejátszó, ha ott va a telefonunk, ami ezek mellett sokkal több mindenre is képes. Az iPod Touch viszont még egészen sokáig bírta, végül az Apple helyi idő szerint kedden bejelentette, hogy

felszámolják az iPodokat.

A készülék legújabb változatát, amit még 2019-ben adtak ki, ugyan be lehetett szerezni az Apple-ön keresztül, de már az is jól mutatta, hogy nincs sok hátra a zenelejátszónak, hogy teljesen eldugták a cég honlapján. Greg Joswiak, az Apple egyik vezetője egy közleményt is kiadott az iPod megszűnéséről, ebben azt írták, hogy a készülék lelke azonban tovább fog élni.

Az Apple az iPoddal egyébként teljesen átírta a zenehallgatási szokásainkat, majd az iTunes Store bevezetésével még azt is, hogy miként jutunk újabb dalokhoz. Ma már elképzelhetetlen lenne, hogy ne az interneten keresztül szerezzük be a legújabb albumokat, ennek a változásnak az egyik éllovasa volt a most megszűnö iPod.

Szólj hozzá!

Előkerült Fekete Dávid és megszólalt a Győr-Szol ügyében – Most már jöhet Magyar Péter? 

A Fidesz frakcióvezetője támogatásáról biztosította Pintér Bencét – kérdés, eddig miért nem volt ekkora az egyetértés.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.