Megvettem a kamu játékkonzolt, hogy neked ne kelljen

Nagy Donát 2022-05-10 16:24:43
A több mint egy éve készlethiányos Playstation 5 kinézetére hajazó Gamestation 5 viszont az árához képest nem is olyan borzasztó.

Bevallom, izgatottan veszem át az Aliexpressről pár ezer forintért rendelt csomagot a futártól. Na, nem annyira, mintha egy hetek, hónap óta várt Playstation 5-öt hozott volna házhoz, de kínai áruházból rendelni mindig olyan, mintha karácsony lenne – mire ideér, elfelejted, mit is rendeltél, így meglepetés lesz. Otthon aztán kibontom a barna kartondobozt, és kihúzom a termék saját csomagolását.

 Már maga a gyári doboz kinézete is olyan, mint egy áhított Playstationé, ugyanazokkal a színekkel és formákkal játszott a marketingosztály. A piktogramok szerint két kontroller is van hozzá, így partijátékként is fel lehet fogni – a dobozon szereplő két kis fejecske mindenesetre nagyon vidám. No, de ki is húzom a műanyag tálcát a dobozból, ezen pihen a játékkonzol és a tartozékok.

Minden a lehető legolcsóbb alapanyagú, ellenben tényleg megvan hozzá a két kontroller, és egy kis talpat is csomagoltak a géphez, amire rápattintva biztosan áll a helyén. Erre mondjuk szüksége is van, mert baromi könnyű az egész – gondolom a rajta lévő játékokhoz valójában elég lenne pár chip. Csak RCA-kábel jár a géphez, HDMI nincs, ami azért is viccesebb a kelleténél, mert a konzol hátulján eredetileg szerepelt hozzá port; csakhogy kifröccsentve már nem lett. Még szerencse, hogy van itthon egy régi tévé, ami tudja fogadni a színes csatlakozókat.

A kábelek nagyon rövidek, ez egyszerre feltűnik, nem sok lehetőség van a gép elhelyezésére. A legnagyobb kényelmetlenség talán a kontrollerek rövid kábelei: ha valaki valóban használná vagy a gyermekének venne egyet, ajánlott USB-hosszabbító hozzájuk. A gép gombjai nincsenek elbonyolítva, van egy ki-/bekapcsológomb, és egy újraindító. A játékokból ugyanis kilépni nem lehet, a gépet kell újraindítani.

A menü alapján 200 játék közül lehet választani. Ez akár soknak is tűnhet, valójában mondjuk 10-15 féle játéknak vannak mindenféle újraskinezett klónjai a gépen. Kipróbálok néhányat, és be kell vallanom, pár ezer forintért abszolút vállalható a felhozatal!

Jó, az ilyen platformerek, meg az ügyeskedő játékok nem az én világom, de a kontrollerek gagyi minősége ellenére sem érzem magam nagyon bénának. Jobbára oldal- vagy felülnézetes, mászkálós, lövöldözős játékok közül lehet választani – igazság szerint ezek még jobbak is, mint amilyenekkel gyerekkoromban a "TV-játékon" játszottam.

Szerintem poén, hogy az apró gépecske a Playstation 5-re hasonlít, igaz, remélem senki anyukája nem vesz véletlenül ilyent a gyereknek karácsonyra azzal, hogy PS5-t hozott a Jézuska. A pár ezer forintos árát úgy gondolom megéri, kisebb gyermekek kezébe is adható, hiszen ha eltöri vagy tönkremegy, hamar pótolható. De baráti klubhelyiségekben, esetleg esős napokra egy balatoni nyaraláshoz is ideális lehet. Mondjuk egy RCA-HDMI átalakítót én beszereznék még hozzá.

Szólj hozzá!

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.