Életveszélyessé vált a szombathelyi Történelmi Témapark lelátója

Farkas Bazsi 2022-05-10 12:01:11
Lerohadva vette át a Savaria Turizmus a területet. 

A Savaria Karnevál három napja - ennyi az az idő amíg a Történelmi Témapark nyitva van a nagyközönségnek és fogadja a hagyományőrzőket. Igaz az elmúlt években a pandémia miatt ez sem volt, két éve már, hogy a terület bármilyen programnak helyet adott volna. 

A parkot egészen tavalyig a Savaria Történelmi Karnevál Közhasznú Közalapítvány üzemeltette. Majd az üzemeltetés átkerült a Savaria Turizmus Nonprofit Kft.-hez. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Egészen leromlott állapotban vettük át a Témaparkot - számolt be róla Grünwald Stefánia, a cég ügyvezetője. Mint azt az Ugytudjuk.hu kérdésére elmondta, életveszélyes állapotban volt a lelátó. Tavaly 5 millió forintot költöttek arra, hogy a szerkezetet helyreállítsák.

Idén szintén 5 millió forint jut felújításra. Most a pergola van soron. De közben elvégeztünk olyan nem látványos munkákat is, mint az elektromos rendszer karbantartása vagy a vízvezetékek rendbetétele, ami a Témapark napi működtetéséhez elengedhetetlen.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Horváth Soma (Éljen Szombathely!) alpolgármester azzal egészítette ki az elmondottakat, hogy ők is tapasztalták, hogy a kert nem volt eléggé kihasználva az előző ciklusokban ezért is tették át az üzemeltetést a Turizmushoz. 

Szeretnénk ezt a teret élettel megtölteni, így az Érezd Szombathely! rendezvénysorozatban is nem egy program helyszínének a Történelmi Témaparkot jelöltük ki - tette hozzá az alpolgármester.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Kérdésünkre elmondták, hogy a Témapark egy olyan programhelyszín, ami bárki számára bérelhető, így nem csak az önkormányzat által szervezett programoknak nyújthat színteret. 

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.