Volner János Huxit Párt néven folytatja tovább

Székely Zoárd 2022-05-08 17:50:00
Az egyszemélyes párt legfőbb célja, hogy Magyarország kilépjen az Európai Unióból.

„A Volner Párt életének első, másfél éves szakasza a mai nappal lezárult. A jövőben – jelezve következő, nagy célunkat – Huxit Párt néven folytatjuk tovább. Legfontosabb célunk, hogy elérjük Magyarország kilépését az Európai Unióból"

– írta Volner János a közösségi oldalán.

Volner 2018 októberében lépett ki a Jobbikból, majd a Mi Hazánk Mozgalomhoz csatlakozott, 2020 szeptemberében pedig megalapította a Volner Pártot, ami leginkább egyszemélyes projektjeként futott.

A politikus szerint az Európai Unió nyugati államai elszakadtak a görög, a római és a keresztény kultúrától, és „átlépnek a szélsőséges liberalizmus eszméinek alárendelt, önpusztító korszakba”, ezzel pedig „felszámolják Európa népeinek nemzeti önrendelkezését és létrehoznak egy nemzetek feletti birodalmat: az Európai Egyesült Államokat".

Volner úgy véli, a munkaerő pótlását nem a fiatalokat segítő családpolitikával, hanem a migránsok betelepítésével kívánják megoldani. Az eredetileg létrejött gazdasági unió egyre inkább ideológiavezérelt unióvá alakul, melynek társadalmi következményei ellentétben állnak a magyar nép választásokon kinyilvánított akaratával és az általa kívánt jövőképpel.

„Ezt az egymás után negyedszer megkapott kétharmados parlamenti felhatalmazás és a rendszerváltás óta nem látott támogatást eredményező gyermekvédelmi népszavazás egyértelműen bizonyítja"

– hangsúlyozta.

Volner írása szerint Magyarország már csak néhány évig kaphat európai uniós pénzügyi támogatásokat, az uniós pénzeső a kilépési szándékunktól függetlenül is elapad. A közös uniós fellépés miatt nem biztos, hogy lesz mivel fűteni, az orosz nyersanyagokkal szemben embargót hirdető Európai Unióban szinte minden jóval többe fog kerülni.

A képviselő szerint az unió tagjaként a saját pénzünkből kell újjáépíteni romjaiból Ukrajnát, és közös adósságvállalással járó helyreállítási csomagokat kell fizetni, ha például államcsődöt jelentenek egyes dél-európai államok. Volner szerint „óriási lehetőséget jelent a Huxit utáni Magyarország számára, hogy a Kelet és a Nyugat konfliktusa új, mindkét fél számára biztonságos európai közvetítő országot igényel”.

Hozzátette, a kilépéssel – a Fidesz propagandájával egybehangzóan – meg lehet védeni a rezsicsökkentést, és jóval olcsóbban tudunk a piacon vásárolni, mint a saját szankcióik súlyát nyögő uniós országok.

„A Huxitnak már most is milliós a támogatói tábora, de eddig nem volt olyan ismert politikai erő, amely teljes mellszélességgel felvállalta volna. Mi most megtettük: az a célunk, hogy elérjük Magyarország Európai Unióból történő kilépését"

– zárta gondolatait Volner.

 

Címlapfotó: MTI/Soós Lajos

Szólj hozzá!

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét.