Fazekas Róbert: Fogalmam sem volt, hogy mikor kapok új szívet

Farkas Bazsi 2022-05-07 14:42:16
Egy német férfi szíve dobog tovább az olimpikonban.

Decemberben számoltunk be róla, hogy szívátültetést kellett végrehajtani Fazekas Róberten. Az Európa-bajnok, vb ezüstérmes korábbi atléta ma már jól van, minden jel arra mutat, hogy a sikeres műtét teljes rehabilitáció követi.

A szívátültetésen átesett Fazekas Róberttel beszélgettünk

2021. decemberében új szívet kapott a Európa-bajnok, vb ezüstérmes diszkoszvető Fazekas Róbert. Az egykori sportoló otthonában fogadta az Ugytudjuk.hu stábját.

A visszavonult sportoló házában fogadta az Ugytudjuk.hu stábját. Többek között mesélt arról is, hogy 6 éve kezdődtek nála a rosszullétek. Edzés közben vette észre, hogy egyre nehezebben viseli a terhelést. Pészméker beültetéssel stabilizálták a szívét. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

2021-ben covid fertőzést kapott, ami még tovább gyengítette a szívét, amit egyébként egy örökölt genetikai betegség miatt végül cserélni is kellett.

Nehéz volt feldolgozni, hogy egyik pillanatban még ereje teljében lévő egészséges ember vagyok, aki a világot ki tudta volna mozdítani a négy sarkából, a másik pillanatban pedig annyira elgyengültem, hogy a második emeletre csak úgy tudtam felmenni, hogy négyszer, ötször meg kellett állnom pihenni - mesélte Fazekas.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

A volt diszkoszvető egyre jobban érzi magát. 1-2 kilós súlyzókkal erősíti magát, sokat kerékpározik és 6 kilométert sétál időre, minden egyes nap. Azt mondja könnyen lehet, hogy a jövőben visszatér a sportba és mint edző fogja segíteni a következő generációt. De csakis külföld jöhet szóba, idehaza - ahogy ő mondta - kialakultak már a műhelyek, ő pedig senkivel nem szeretne csatázni azért, hogy dolgozhasson.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Egészség, béke és jólét legyen, ez most már a legfontosabb - summázott Fazekas. 

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.