Valószínűleg kilőtték az egyik legmodernebb orosz hadihajót a Fekete-tengeren

Vágvölgyi Bálint 2022-05-06 16:30:00
Az Admiral Makarov elvesztése könnyen keresztbe tehet az oroszok terveinek Odessza elfoglalására.

Több hír is érkezett a Twitteren arról, hogy egy rakétával kilőtték az egyik legmodernebb orosz hadihajót, az Admiral Makarovot. Az elég jól értesült Open Source Intelligence Monitor azt írja, „egyre valószínűbb, hogy a hír, miszerint az Admiral Makarovot egy hajóelhárító rakétával találták el, igaz, a térségből több mentőhajó és repülő jelenlétét észlelték, de amerikai drónok is jelen vannak”.

Az Admiral Makarov annyira új, hogy csak 2017-ben állt hadrendbe, olyan fegyverek vannak rajta, amit az oroszok senki másnak nem adtak át. A hajót Odesszánál érhette találat, ami azért érdekes, mert korábban a Moszkva hadihajót is itt süllyesztették el, vagyis az Admiral Makarovot egyértelműen az orosz flotta elpusztult zászlóshajójának korábbi helyére vezényelték a jelek szerint - írja az Azonnali.

Ez azt jelzi, hogy az oroszok továbbra sem tettek le Odessza megszállásáról és egy szárazföldi folyosó nyitásáról Transznyisztriáig. Ehhez viszont a Kígyó-szigetre is szükségük lenne, csakhogy ennek orosz helyőrségét éppen a héten semmisítette meg az ukrán hadsereg, drónokról még azt a két orosz gyorsnaszádot is kilőtték, amiket a bajba jutott orosz katonák kimentésére küldtek. Az Admiral Makarov érdekessége egyébként, hogy ukrán gázturbinával működött.

Szólj hozzá!

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.