Ma érdemes Budapest belső részeit messziről elkerülni

ugytudjuk.hu 2022-05-06 07:22:00
A Giro d'Italia kerékpárverseny miatt lesznek lezárások.

Jelentős forgalomkorlátozásra kell számítani a Giro d'Italia kerékpárverseny előkészületei és futamai miatt ma reggeltől kora délutánig Budapesten. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint reggeltől lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt és az Olof Palme sétányt, a Dózsa György utat a Városligeti fasor és a Podmaniczky utca között, és az Andrássy utat a Hősök tere és a Bajza utca között.

10 órakor lezárják a verseny útvonalát, azaz az Andrássy út-József Attila utca-Apáczai Csere János utca-Belgrád rakpart-Fővám tér-Szabadság híd-Szent Gellért tér-Műegyetem rakpart-Pázmány Péter sétány-Dombóvári út-Budafoki út-Hunyadi János út-6-os főút kivezető szakaszát. Körülbelül 12.10 és 13.00 között, a mezőny áthaladásakor, 15-20 percig a keresztirányú forgalom sem haladhat át, a csomópontokon gyalog sem lehet átjutni. Ebben az időszakban számos busz és trolibusz (7, 9, 33, 133E, 70, 72M, 73, 76, 78, 103, 105, 15, 115, 138, 178) módosított rend szerint közlekedik.

Az Andrássy út-József Attila utca-Bajcsy-Zsilinszky út csomópont lezárása idején az M3-as metrópótló buszok mindkét irányból visszafordulnak a csomópont előtt. Az Oktogon lezárása idején a 4-es és a 6-os villamosok a dél-budai végállomások és a Blaha Lujza tér, illetve a Széll Kálmán tér és az Oktogon között közlekednek - írta a BKK.

Délelőttől a 20E autóbusz a Hősök tere helyett az Ötvenhatosok terén áll meg, a 30-as, 30A, a 230-as busz és a 79M trolibusz nem érinti a Benczúr utca és a Hősök tere megállót, a 75-ös trolibusz pedig a Zichy Géza utca és a Hősök tere közötti megállóhelyeket. A 105-ös és a 178-as busz a Hősök tere és a Március 15. tér között a Bajcsy-Zsilinszky út és a Podmaniczky utca érintésével jár.

A József Attila utca, az Apáczai Csere János utca és a Szabadság híd lezárása idején, 10 és 13 óra között a 15-ös és a 115-ös autóbuszokat elterelik, a 47-es és a 49-es villamosok pedig csak Budán járnak, a Deák Ferenc tér helyett a Döbrentei térre. A 133E autóbusz Nagytétény felé a Budafoki út helyett a Bartók Béla úton és a Fehérvári úton jár, nem érinti a Budafoki út-Karinthy Frigyes út és az Építész utca közötti megállókat.

Szólj hozzá!

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.