Megerőszakolt egy anakondát két delfin Bolíviában

Fehér Buda 2022-05-05 11:38:00
Még a kutatókat is mellbevágta a látvány.

Bolíviai kutatók éppen két folyami delfint figyeltek meg a Tijamuchi folyóban, amikor eléggé megdöbbentő látványban volt részük. A delfinek ugyanis egy anakondát cipeltek a szájukban, a bolíviai természet élelmiszerláncának a csúcsán lévő állatot.

A kutatók még 2021 augusztusában rögzítették a nem mindennapi látványt, a kutatásuk eredményét viszont csak nemrég publikáltág az Ecology című folyóiratban.

A kutatók a helyszínre érve azonnal kiszúrtak egy csapatnyi delfint, majd nyomban fényképeket készítettek róluk. Azt csak később vették észre, hogy két egyed egy kígyót cipel ide-oda, de ahelyett, hogy megették volna,

a delfinek játszadoztak az anakondával.

A szakértők csak azután vették észre, hogy a delfinek szexuálisan izgatott állapotban hurcolják a minden bizonnyal teljesen összezavarodott kígyót, hogy előhívták a képeket. Ezeken az látszik, hogy a hím delfinek felizgulva cipelték az anakondát a vízben.

Fotó: Pixabay

A delfinek játékosságát már régóta jól körbe járták a szakértők, azt is tudjuk már, hogy néhány elvetemült egyed még az embereket is megpróbálja megerőszakolni. 

A bolíviai eset azonban azért is kirívó, mert az anakonda azon fajának, amit a delfinek elraboltak, nincs ismert ragadozója. A természetben néha előfordul, hogy két anakonda egymással csap össze, de ezeken felül nem ismert, hogy bármely más állat vadászna a kígyókra. A kutatók szerint viszont az anakondát hosszú ideig a víz alatt tartották a delfinek, emiatt az egyed valószínűleg elpusztult. 

A szakértők szerint egyébként a felnőtt hím delfinek a fiatalabb egyedeket próbálták arra tanítani, hogyan kell ajándékot vinni a nőstényeknek. A folyami delfinek ugyanis a párzás előtt mindenféle csecsebecsét visznek a nőstények számára, így próbálnak magunkak párt keresni. 

Szólj hozzá!

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.