LMP: Ideje a kormánynak befejeznie az össze-vissza beszédet Paks2 kapcsán

Fehér Buda 2022-05-05 17:30:27
A párt szerint Orbán Viktornak tisztáznia kell a kormány álláspontját.

Nemrég érkezett a szerkesztőségünkhöz az LMP közleménye, amelyben arról írnak, hogy haladéktalanul választ várnak arra, hogy a külügyminiszter miért áll ki az orosz pénzből, orosz technológiából épülő Paks2 beruházás mellett, miközben a Fidesz brüsszeli EP-képviselői leszavazták a beruházást. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

Ideje a kormánynak befejeznie az össze-vissza beszédet Paks2 kapcsán

Orbán Viktornak tisztáznia kell a kormány álláspontját! Haladéktalanul választ várunk arra, hogy a külügyminiszter miért áll ki az orosz pénzből, orosz technológiából épülő Paks2 beruházás mellett, miközben a Fidesz brüsszeli EP-képviselői leszavazták a beruházást. 

Az LMP folyamatosan próbálja megfejteni a kormány álláspontját Paks2 bővítése kapcsán. Orbán Viktor elhíresült mondása szerint nem szabad odafigyelni arra, amit mond, egyetlen dologra érdemes figyelni, arra amit csinál. Induljunk el e szavak mentén. A kormánypárti magyar EP-képviselők Brüsszelben megszavazták az orosz-ukrán háború kitörését követően azt a szankciós csomagot, mely határozatban külön említik a Roszatom magyarországi beruházásának azonnali leállítását. Ezzel szemben Szijjártó Péter ma találkozott a Roszatom vezérigazgatójával, és a megbeszélés után azt mondta, hogy az atomerőmű két új blokkjának megépítése Magyarország érdekeit szolgálja.

Orbán Viktor szerint mely magatartás szolgálja Magyarország érdekeit? A brüsszeli képviselőké vagy a külügyminiszteré?

Az LMP-Magyarország Zöld Pártja abban egyetért Szijjártó Péterrel, hogy Magyarország érdeke hogy minél nagyobb mértékben önellátó tudjon lenni az energiatermelés tekintetében. Azt azonban továbbra sem értjük, hogyan lehetne az orosz pénzből orosz technológiával épülő Paks2 ennek záloga.

Szólj hozzá!

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.