Békés Márton: A Savaria Skins skinhead csoport tagja voltam

Farkas Bazsi 2022-05-03 11:19:00
A Terror Háza kutatási igazgatója a Partizánban mesélt 16 éves önmagáról.

A Partizán tegnapi adásának vendége volt Békés Márton, a Terror Háza kutatási igazgatója. Békési szombathelyi gyökerei is szóba kerültek a beszélgetés során.

„Mert ez egy zsebkönyv" | Partizán 60'

Békés Márton a Partizán kérdésére ismerte el először nyilvánosan, hogy tizenhat évesen egy szkinhedcsoport tagja volt. Magánál a ténynél fontosabb, hogy mi v...

A kutatási igazgató beszélt arról is, hogy 16 évesen a nemzeti érzelem megélése vitte a skinhead mozgalomba. A Haladás meccseken találkozott idősebb srácokkal, akikkel aztán a Savaria Skins csoportosulásban élték meg eszmét. A múltját nem tagadja, viszont ma már nem csinálná.

A csoportból akkor távozott, amikor annak tagjai meggyalázták a szombathelyi zsidó temetőt. Az pedig kategórikusan kijelentette, hogy ő abban részt vett volna. 

Korábban B.Ferenc Attila írta azt a zsurpubi.hu hasábjain Békéssel kapcsolatban, hogy: Ezer százalék, hogy én emlékszem rosszul, hogy egy rakás hallgató azon akadt ki akkortájt az egyetemen, mert az a hír járta, hogy az egyik „kollegájuk” állítólag annak a Savaria Skins nevű bandának volt a tagja, amely meggyalázta a szombathelyi zsidótemető sírjait és amely létrehozta a magyar nácik honlapját.  

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.