Mindössze öt dolgozóval termelt több milliárd forintos profitot a kínai vakcinát beszerző magyar cég

Székely Zoárd 2022-05-02 15:34:00
A megváltozott tulajdonosi háttér és a megnőtt kiadások ellenére remek évet zárt a Danubia Pharma Kft.

A koronavírus-járvány idején a magyar kormány a magasabb átoltottság mihamarabbi elérése érdekében a nyugati vakcinák mellett keleti vakcinákat is igyekezett beszerezni, ám míg az orosz Szputnyik-vakcinákat közvetlenül vásárolta meg az ország, addig a kínai Sinopharm esetében beiktattak egy közvetítőcéget.

A Danubia Pharma Kft. tulajdonosi háttere az elmúlt egy évben számtalan átalakuláson ment keresztül - 2021 decemberében például beolvadás útján egyesült a Syntonite Med Zrt.-vel -, a közvetítőcég ennek ellenére is roppant sikeres évet zárt – számolt be róla az Mfor.

A lap a cég éves beszámolójára hivatkozva azt írja, hogy a Danubia Pharma árbevétele az előző évi 

3,4 milliárdról 54,8 milliárd forintra emelkedett, vagyis ez nem kevesebb mint 1511 százalékos bevételgyarapodás egy év leforgása alatt.

Ezzel párhuzamosan természetesen a költségek is növekedtek, több volt például a személyi jellegű ráfordítás, hiszen míg 2020-ban csak egy, addig 2021-ben már öt fő volt a dolgozók létszáma, az ő bérköltségük azonban „csak" 42 millió forintot tett ki, ami havi szinten bruttó 700 ezer forintos fizetést jelentett.

Minden kiadás és árfolyamveszteség ellenére a kínai vakcinabiznisz még így is 4,4 milliárd forint tiszta profitot hozott a cégnek.

 

Szólj hozzá!

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!

Civil felajánlásból lett élhetőbb az Aranypart II. Győrben

Egy nagypapa a saját munkagépével tette gyerekbaráttá a partszakaszt.

Több, mint 120 millió forintot sikkasztott el egy vasi nő

A cég pénzét a saját számlájára utalta, és abból fizette a webes vásárlásait is. 

Több millió forintos kár keletkezett a hétfői tűz során Győrben

A GYHG igyekszik minél hamarabb pótolni a kigyulladt kukákat.

Prevenciós kitelepüléseket tartanak a vasi rendőrök

Rejtvényekkel, totókkal, érdekes interaktív előadásokkal készülnek a kiberbiztonság, drogprevenció és a vagyonbiztonság témakörében is.