Takátsné Tenki Mária kilátásba helyezte, hogy lemondásra fogja felszólítani a szombathelyi polgármestert

Farkas Bazsi 2022-04-28 09:46:00
Illés Károly, a Fidesz frakcióvezetője szerint a kisebbség képviseli a többséget Szombathelyen.

A menetrendnek megfelelően a hónap utolsó csütörtökén, vagyis ma tartják Szombathelyen a közgyűlést. 

Elsőként a hónap elején tartott országgyűlési képviselő választás eredményét ismertető napirendi pont szerepelt a testület előtt. 

Illés Károly, a Fidesz frakcióvezetője arról beszélt, hogy soha olyan mocskolódó kampány nem volt még, mint a mostani. A politikus szerint új többség alakult ki Szombathelyen, hiszen Hende Csabát egyöntetően választották meg a polgárok. A közgyűlésben pedig a kisebbség képviseli most a többséget. Illés azt is hozzátette, hogy lemondásra szólítják fel a Médiaközpont igazgatóját és a Savaria Fórum főszerkesztőjét, mivel szerintük a kampány alatt propagandaként működött a helyi közmédia. 

Tóth Kálmán, az Éljen Szombathely! frakció vezetője arról beszélt, hogy Hende Csaba a legrosszabbul szereplő fideszes jelölt volt a választáson. Ugyanakkor gratulált a képviselőnek. Emlékeztetett, hogy a képviselőnek rengeteg ígérete van, amit most be kell tartania. Ilyen például a régi városi strand, vagy a zanati utak ügye.

Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP) képviselő szerint Neményt elvakította a lehetséges miniszteri rang, ez pedig rossz döntésekre ösztönözte a választási kampányban. A politikus azt is kilátásba helyezte, hogy lemondásra fogja felszólítani a polgármestert, amennyiben valóban hitelfelvételből szeretné megoldani az önkormányzati utak rendbetételét. 

Putz Attila (Éljen Szombathely!) a zanati városrész képviselője azután érdeklődött, hogy mikor érkezik meg az a 35 millió forint, amit a városrészi utak rendbetételére ígért Hende Csaba. A parlamenti képviselő ugyanis azt mondta, hogy tavaszra itt lesz a pénz, egyelőre azonban nem érkezett támogatás. A képviselő a jelenlévőktől választ nem kapott. 

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester kijelentette, ha felszólítják sem fog lemondani.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.