77 évvel később kárpótolta az amerikai hadsereg azt az olasz nőt, akinek a II. világháborúban katonák megették a szülinapi tortáját

ugytudjuk.hu 2022-04-28 20:00:00
Meri Miont angolul és olaszul énekelve köszöntötték 90. születésnapján.

Az amerikai hadsereg tortával köszöntött föl egy olasz nőt 90. születésnapján, ezzel kárpótolva, hogy a második világháborúban amerikai katonák megették a születésnapi tortáját, amelyet az édesanyja készített - írja az MTI.

Meri Mion Long Lost Birthday Cake Happy Birthday

Soldiers from U.S. Army Garrison Italy returned a birthday cake to Meri MionThursday - 77 years after American troops fighting near Vicenza ate the cakemade ...

Az amerikai hadsereg szülővárosában, a Velencétől 70 kilométerre fekvő Vicenzában köszöntötte fel csütörtökön Meri Miont, akinek tizenharmadik születésnapjára készült tortáját 77 évvel ezelőtt, a második világháború alatt amerikai katonák fogyasztották el. A 88. gyalogos hadosztály 1945. április 28-án tört be a Vicenza közelében található San Pietro nevű faluba, ahol Mion a farmjuk padlásán bujkált édesanyjával a német katonák elől, akik tüzet nyitottak a házra.

Az Egyesült Államok hadseregének olaszországi helyőrsége csütörtökön kiadott nyilatkozata szerint Mion édesanyja 1945-ben tortával készült meglepni kislányát, amit kirakott az ablakpárkányra hűlni. Ám másnap, mikor Mion tizenharmadik születésnapjára virradóra anya és lánya lemerészkedtek a padlásról, a tortának már csak hűlt helyét találták.

Mint kiderült, éhes amerikai katonák - miután a helyi olaszok borral és kenyérrel hálálták meg a segítségüket - amolyan desszertként fogyasztották el Meri Mion tortáját.

A helyőrség által megosztott videofelvétel tanúsága szerint Miont láthatóan meglepetésként érte, hogy 77 évvel később megkapta tortáját, és meghatódva hallgatta, ahogy a katonák angolul és olaszul énekelve köszöntik 90. születésnapján.

Szólj hozzá!

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit.