Cserével jutna önkormányzati lakáshoz Kőszegen, a város egykori fideszes képviselőjének családja

Farkas Bazsi 2022-04-27 17:05:43
Tárolóhelyiséget és kapuszint cserélnének el egy lakásra. A számokat nézve a családnak ráfizetés a cserebere.

Ingatlan cserével kapcsolatos napirendi pontot tárgyal most csütörtökön a kőszegi képviselő testület. A helyi önkormányzatot azzal a szándékkal kereste meg a Várkör 35-37. alatti ingatlan tulajdonosa, hogy a társasházban lévő 216 négyzetméteres tárolóját és 12 négyzetméteres kapuszín területét elcserélné egy önkormányzati lakásra.

Az előterjesztés szerint a kőszegi önkormányzat nagyon megörült a megkeresésnek, mivel: a pincerész átvételével megoldódhatnak az önkormányzati intézmények részéről sokszor felmerülő tárolási nehézségek, hiszen időközben az önkormányzathoz került muzeális intézmények feladatai és a hozzá kapcsolódó jogok, kötelezettségek által megsokasodott a kezelni, tárolni szükséges iratanyag és egyéb eszközmennyiség. 

A cserére kiszemelt lakás ebben az épületben, a Munkácsy utca 9-ben található.

A cserére felajánlott ingatlan egyébként korábban szintén a kőszegi önkormányzat tulajdona volt, amíg 2008-ban, Huber László, fideszes polgármester idején meg nem vásárolta azt Földessi Zoltán, a Fidesz listáról bejutott önkormányzati képviselője.

Az ingatlan máig többször is gazdát cserélt, ám végig Földessi családja maradt a tulajdonos. A földhivatali nyilvántartás szerint (tulajdoni lap 1 tulajdoni lap 2) az egykori képviselő ajándékozással adta tovább az ingatlant, az új tulajdonos szintén ajándékozott és így tovább. Az ingatlan jelenlegi tulajdonosa Földesi Erzsébet, a korábbi politikus testvére. 

Nem ez az első alkalom, hogy a Földesiék cserében gondolkodnak. 2016-ban egy csomagot képezve a kőszegi Cia Amico üzletház vételébe számította volna be a tárolót és a kapiszínt az önkormányzat. Végül aztán a testület levette az akkori előterjes a napirendről.

A mostani előterjesztés szerint a család egyébként ráfizetve a cserével. Mivel a kiszemelt önkormányzati lakás - amely az anyag szerint egyébként egy félkomfortos, 57 négyzetméteres ingatlan - 12 millió 540 ezer forintot ér. Földesiék ingatlanjainak összértéke pedig 14 millió 880 ezer forintot ér az értékbecslő szerint. 

A képviselő testület elé tárt anyag tartalmazza az értékbecsléseket, fotókat, alaprajzokat, ám a szerződéstervezetet hiába kerestük, nem találtuk a város weblapjára feltöltött anyagok között. 

Szólj hozzá!

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.