A Strabag és a KIFÜ-KAR Zrt. nyerte a közbeszerzést a győri utak állandó karbantartására

Pintér Bence 2022-04-26 14:13:00
Évente 1,6 milliárd forintot szán a város az utak fenntartására.

Keretszerződést nyert el Győrben a Strabag és a KIFÜ-KAR Zrt. az önkormányzati tulajdonú/kezelésű bel-, és külterületi közútjainak, kerékpárútjainak, járdáinak, és az utakhoz tartozó csapadékvíz elvezető létesítményeknek illetve műtárgyaknak (híd) folyamatos fenntartására, karbantartására, és felújítására illetve átépítésére,

mindezt évente várhatóan 1,6 milliárd forintért.

A keretmegállapodás alapján elvégzendő munkák köre jellemzően, de nem kizárólagosan, kiterjed közterületi utak, járdák, különféle közművek, vízelvezetők és különféle alépítményi munkák (pályaszerkezeti, elektromos és távközlési), épületcsatlakozási megoldások, közúti jelző és forgalomirányítási rendszerek, utcabútorok bármilyen kombinációjával történő fenntartási, karbantartási, felújítási és kapcsolódó munkáinak ellátására.

A konkrét munkára vonatkozó egyedi megrendelések műszaki tartalma, értéke, üteme, valamint az egy időben teljesítendő egyedi megrendelések nagyságrendje a beszerzési igény felmerülésétől függ, előzetesen nem meghatározható. Azaz a keretmegállapodásos eljárás megindításakor a Keretmegállapodás időtartama alatt megvalósítandó építési beruházásokra vonatkozó további információk még nem állnak rendelkezésre.

A várható munkák nagyságrendje a korábbi négy év tényadatai alapján, tájékoztató jelleggel:

  • Útfelület 350 000 m2
  • Kerékpárút: 4 500 m2
  • Járda: 40 000 m2
  • Műtárgy: 25 db
  • Csapadékcsatorna: 7000 fm
  • Buszöböl: 20 db
  • Kátyúzás 25 000 m2

Az adott évre vonatkozó költségvetés elfogadásakor határozzák meg a rendelkezésre álló keret pontos összegét, amely várhatóan évi nettó 1,6 milliárd forint.

Szólj hozzá!

Debrecen ostrom alatt. Felkészül Győr?

Szomorú napjait éli a magyar demokrácia. Nem elég, hogy az únió legkorruptabb országai között tartanak minket nyilván, a Szuverenitásvédelmi Hivatal, Debrecenről írt jelentése egészen rémisztő!

InGrid miatt folynak földmunkák a Kámont Oladdal összekötő út mellett

Vezénylőépület és transzformátormező is létesül.

Kriptovaluta, kábítószer és zárjegy nélküli cigaretta a vasi rendőrök fogása

A celldömölki nyomozók és a Vas vármegyei felderítők összehangolt munkájának köszönhetően újabb kábítószer-kereskedők kerültek rendőrkézre.

125 millió forint folyószámla hitelkeretet készül nyitni Körmend

A város pénzügyi likviditását szeretnék ezzel biztosítani.

Ellopott majd szétbontott egy autót egy férfi Sárváron

Bíróság elé kell állnia az alkalmi autóbontónak.

Transparency: harmadik éve Magyarország az Európai Unió legkorruptabb tagállama

Harmadik éve Magyarország az Európai Unió legkorruptabb tagállama a Transparency International 2024. évi Korrupció Érzékelési Indexe alapján - közölte a Transparency International Magyarország az MTI-vel kedden.

Alpolgármester-jelöltet vár a Fidesz-KDNP-től a győri polgármester

Eddig nem élt a lehetőséggel a kormánypárti frakció.

Mire használhatók a cink-levegő elemek?

A modern elektronikai eszközök, például a hallókészülékek is különböző energiaforrásokkal üzemelnek. A cink-levegő elemek különleges helyet foglalnak el ebben a mezőnyben.

30 millió forintra növelte Sárváron a polgármester a saját hatáskörben hozott pénzköltését

Korábban 25 millió forint volt, de ez még tovább emelkedett. Frissítve!

Jogi képzést segítő együttműködési megállapodást kötött az igazságügyi tárca és a győri Széchenyi István Egyetem

Az áldozatvédelem, a pártfogó felügyeleti tevékenység és a családi csődvédelem tematikájának oktatásba illesztése érdekében született megegyezés.

Van-e esélye az Arsenalnak a Premier League címre?

Az Arsenal az elmúlt két szezonban többször is csak egy pontnyira maradt a trófeától, és bár a Gunners rajongói már régóta vágyakoznak arra, hogy véget vessenek a több mint 20 éves címhiánynak, az új szezon elején a címért folytatott harc továbbra is komoly kihívások elé állítja a londoni csapatot.

Maradnak az emelt felügyelőbizottsági díjazások a győri önkormányzati cégeknél

Másodszor is megtárgyalták, másodszor is megszavazta a Fidesz-KDNP frakció.

Mit érdemes tudni a mellimplantátumok súlya kapcsán?

Amikor a mellnagyobbításon gondolkodunk, gyakran az esztétikai szempontok kerülnek előtérbe. Milyen formát választunk? Mennyire harmonizál a testünkkel? No de mi a helyzet a fizikális következményekkel?

Dézsi kamu ígérete miatt fájhat a sárásiak feje!

Győr elengedi az 50 millió forintos önerőt igénylő marcalvárosi kiserdei futópályáját.

1 milliárdról 100 millió forintra csökkent a győri közösségi költségvetés

Ez van, ha plusz 4 milliárd forintot nyel le az állam a városi büdzséből.

Szenvedély és intimitás a csillagok tükrében: 2025 új lehetőségei

Az idei év sokak számára hoz változást a szexualitás terén, legyen szó párkapcsolatról vagy a szingli lét örömeiről.