Ungár: Soha az életben nem fogunk nyerni, ha olyan embereket választunk fontos pozíciókra, akik szerint a baloldali egy szitokszó

Székely Zoárd 2022-04-22 10:31:00
A Vas megyei LMP országgyűlési képviselője szerint tényszerűtlen ezt a vereséget a médiafölényre fogni

„Egy budapesti zárt elit rétegnek politizált az ellenzék, azon kívül pedig senkit nem érdekelt a vekengésük"

– nyilatkozta Ungár Péter a Telexnek.

A Vas megyei LMP országgyűlési képviselője úgy véli, hogy az ellenzéki kollégáinak egy jelentős része nem látja be, hogy ez a vereség egy letaglózó vereség.

„Önfelfelmentő mondatok vannak, amik a külső körülményekre hivatkoznak, és amik semmilyen önvizsgálatot nem jelentenek”

– hangsúlyozta.

Ungár a szeptemberi előválasztás kapcsán is megfogalmazta a párt kritikáját, szerinte volt egy szereplő az ellenzéki oldalon, aki zárt körben azt tanácsolta Márki-Zay Péternek, hogy rögtön az első pillanatban a nemzeti egységre kell felszólítani a miniszterelnököt, és le kellett volna vele valamilyen formában ülni.

„Ez egy nagyon bölcs tanács volt szerintem, a miniszterelnök-jelölt azonban nem fogadta meg, ami egy probléma"

– vélekedett a képviselő, majd hangsúlyozta, hogy nem lehet kizárólag egy-egy embert hibáztatni a végeredmény miatt, ennél „bonyolultabb, nagyobb és strukturálisabb ez a bukó".

„Én ismerek személyesen olyan embereket, akik most először szavaztak a Fideszre. Nem azért, mert nem tudják, hogy mi van Hatvanpusztán. Tudják, ennek ellenére. Tartalmi probléma volt"

– tette hozzá Ungár, majd kijelentette:

„Soha az életben nem fogunk nyerni, ha olyan embereket választunk fontos pozíciókra, akik szerint a baloldali egy szitokszó, és ha nem adjuk vissza a saját szavazóink önbecsülését, hogy nem rossz dolog baloldali szavazónak lenni.”

Azt nem tudta megmondani, hogy Dobrev Klárával nyert volna-e az ellenzék, de szerinte ő egy fegyelmezettebb politikus, és vele fegyelmezettebb lett volna a kampányuk.

„Van igazság abban, hogy kevesebb pártra van szükség. (…) Ennek ellenére az ellenzéki program nem volt rossz. Rengeteg olyan elem volt benne, amit ki lehetett volna emelni, és amivel lehetett volna kampányolni"

– mondta.

Augusztusban tisztújítás lesz az LMP-ben. Ungár erről azt mondta, felmerült benne, hogy elindul a társelnöki posztért.

Szólj hozzá!

Hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos

A maximális időtartamú üzletzárás mellé maximális mulasztási bírságot is kiszabott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Virágos versenyt hirdettek Győrben

Május 1-től lehet nevezni.

Akkorát ferdített a valóságon a győri Fidesz, hogy a sánta kutya is beleremeg!

Az iskolák támogatása kapcsán sikerült alternatív módon értelmezni az igazmondást. 

Ismét intézményvezetőt vált a szombathelyi MMIK

Csercsics Rita lemondott a posztról.

Nehéz szülés volt, de végre újra nyit a Győrszentiváni Lakossági információs Iroda

Hosszú hónapok vitáját sikerült pozitívan lezárni, jövőbe mutató tanulságokkal.

Ismét elszabotálta a Fidesz, hogy legyen második alpolgármestere Győrnek

Pintér Bence kabinetfőnöke másodszori nekifutásra sem kapta meg a pozíciót.

Mesés bőrápolási lehetőségek tű nélküli kezelésekkel

Gondoltál már arra, hogy a szép és egészséges bőr elérése ma már egyszerűbben is kivitelezhető?

Június 13 és 16 között rendezik idén a Bloomsdayt Szombathelyen

Ez évben is bővül Közép-Európa legnagyobb szabadtéri kortárs kiállítása.

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.