Momentum: Áder ne fogadja el az állam által felajánlott luxusvillát

Papp László Tamás 2022-04-21 16:00:00
Erre Hajnal Miklós, a párt országgyűlési képviselője szólította fel a nyugdíjba készülő államfőt.

Hajnal Miklós, Hegyvidék és Bel-Buda momentumos országgyűlési képviselője a Facebookon jelentette be, hogy felszólította Áder Jánost, hogy a jelenlegi magyar gazdasági helyzetre való tekintettel, utasítsa vissza azt az állami luxusvillát, amit a magyar adófizetők pénzéből kapna

– írja a párt közleménye.

Noha három ingatlannal is rendelkezik vagyonnyilatkozata szerint Áder János, leköszönő köztársasági elnök, egy új építésű, 720 négyzetméteres, liftes villát is kap az államtól nyugdíjas éveire itt a Hegyvidéken, a Normafától másfél kilométerre” – számolt be róla Hajnal Miklós

A Momentum politikusa szerint ebben a gazdasági helyzetben Áder Jánosnak is úgy kellene cselekednie, mint ahogyan elődje – Schmidt Pál – tette és vissza kellene utasítania az ingatlant. „Miközben Magyarország egy súlyos gazdasági válságban van, kevés nagyobb pofátlanság van annál, mint suttyomban kijátszani az adőfizetők közös vagyonát nyugdíjba készülő pártkatonáknak. 10 évvel ezelőtt egyébként az éppen a köztársasági elnöki székéről lemondó Schmitt Pál "az ország gazdasági helyzetére tekintettel" úgy döntött, hogy nem kér állami lakást. A magyar embereket sújtó rekordinfláció és gazdasági válság idején Áder Jánosnak is ugyanezt kellene tennie.

A kérdés csak az, hogy van-e Áder Jánosban annyi gerinc, mint Schmitt Pálban? Vagy annyi sincsen?”

– kérdezte Hajnal Miklós aki arra is felhívta a figyelmet, hogy az újépítésű luxusvilla miatt felülbírálták az aktuális építési szabályokat az övezetben: „A Normafa Park kiemelt nemzetgazdasági beruházásra hivatkozva a beépíthetőséget 15-ről 20 százalékra emelték, a minimális zöldterületre vonatkozó mutatót pedig 65-ről 60 százalékra csökkentették."

Mint az érintett választókerület megválasztott országgyűlési képviselője, a mai napon ezért levelet írtam Áder Jánosnak, hogy utasítsa vissza a neki kiutalt luxusingatlant, ahogy azt elődje, a plágiumbotrányba belebukott Schmitt Pál is tette tíz évvel ezelőtt!”– zárta mondandóját Hajnal Miklós.

Szólj hozzá!

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.

5 millió 500 ezer forintot kért kölcsön egy vasi férfi, amit esze ágában sem volt visszaadni

Már akkor tudta, hogy nem tudja visszafizetni, mikor átvette a pénzt.

Parkolási bírságból politikai hajcihő Győrben - Borsi Róbert teli tüdőből fújja a lufit

A vizsgálóbizottság elnöke már feljelentést emleget, miközben egy 15 600 forintos ügy miatt zárt ajtók mögött zajlik a „vizsgálat”.

Jótékonysági ételfőzés lesz pénteken a Győri Városháza előtt

Lelkes civilek főznek rászorulóknak, az ételosztás délelőtt zajlik a belvárosban.

December 20-án lezárul a sárga kukák kiosztása a GYHG térségében

A vidéki településeken befejeződik az otthoni csomagolóanyag-gyűjtéshez szükséges edények átadása.

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?

Feltörték a szombathelyi adventi vásár egyik bódéját

Sonkát és pénzt lopott a betörő. Elkapták.

V.Németh Zsolt szerint a TISZA jelölte csúfosan kikapott a nagykőrösi időközi választáson, pedig a párt nem is indított jelöltet

A világraszóló Fidesz győzelemmel megszerzett 371 szavazat a testület egyetlen mandátumát jelenti.

Nőtt a Tisza előnye, megtorpant a Fidesz

A 21 Kutatóközpont mérése szerint decemberre visszaállt a nyári állapot: a Tisza vezet, a kormánypárt viszont nem tudott előrelépni.

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.