Hosszabbításos meccsen kapott ki a Szolnoktól az erősen tartalékos Falco

Vágvölgyi Bálint 2022-04-20 20:15:00
Nagy küzdelem, alacsony színvonal.

Somogyi szerezte a találkozó első pontját, míg az első mezőnykosárra két percet kellett várni: Perl szerezte. A szolnokiak első kosarát Subotic szerezte, triplát dobott. Cakarun és Keller kosarával folytatódott a mérkőzés, 5-5 volt az eredményjelzőn a negyedik perc végén - írja tudósításában a BB1.hu, kosaras szakportál. Nagyon gyenge első negyedet produkált a két tartalékos élcsapat, rengeteg hiba, rossz megoldások, bántóan kevés pont. A Szolnokból összesen hárman dobtak pontot, míg a vendégeknél Barac 3 ponttal a legeredményesebb tudott lenni. 13-11.

Keller szerezte a második negyed első kosarát, Pallai triplával válaszolt rá. Továbbra is inkább a küzdelem dominált, mintsem a jó játék lett volna jellemző a csapatokra. Perl triplájával vette át a vezetést a Falco, Cummings duplával vette vissza. Rudner kosara után pedig időt is kért Milos Konakov a Falco mestere. 21-18 volt ekkor az eredmény. Perl dobott triplát, de Cummings azonnal válaszolt rá. Beindult a pontgyártás mindkét oldalon, 28-27-es állásnál a hazaik kértek időt. A Falco Golomán büntetőjével egyenlített, de Badzim azonnal dobott egy triplát. Néha komikus jelentekkel “szórakoztatták” a csapatok a nézőket, elképesztő hibákat vétettek mindkét oldalon. Badzim és Somogyi szerzett pontokat az első félidő hajrájában, de Barac is betalált. A negyed csattanója Gilszikié volt, hármast dobott. 33-36.

Kosárváltással indult a második félidő, Keller triplájával viszont már egyenlíteni tudtak a vendégek. Somogyi is kosarat szerzett. Jelentős előnyt egyik csapat sem tudott összeszedni, igaz nem is játszott jól egyik sem. Badzim dobott fontos triplát, de Somogyi is betalált, így őrizgette minimális előnyét a bajnok. Pongó triplája is ült, a második után pedig már időt kértek a vendégek, mert átvette a vezetést a Szolnoki Olajbányász. Barac egyenlített, de Cakarun sem hibázott közelről. Somogyi triplája volt a negyed csattanója. 51-51.

Subotic szerezte a negyed első kosarát, de a Falco Golomán hármasával visszavette a vezetést. Subotic talált be ismét. 59-58, majd 62-61 is volt a táblán. A Falco nagyon jól szedte a támadólepattanókat, ennek köszönhetően vették át a vezetést három perccel a találkozó vége előtt. Hihetetlen izgalmak a negyed végén, a Szolnoki Olajbányász három ponttal “meglógott”, de Somogyi három büntetőt is bedobott, így döntetlennel fordultak a hajrára a csapatok. Subotic dobott egy duplát, Perl pedig bedobott két büntetőt.  Hosszabbítás következhetett. 70-70.

Badzim szerezte az első pontot a hosszabbításban, amire Somogyi válaszolt. Badzim szerzett fontos pontot, a Falco ráadásul hibázott a másik oldalon. Cakarun viszont bedobta, néggyel vezetett a Szolnok. Ezek kulcspillanatok voltak, a Szolnoki Olajbányász megnyerte a forduló csúcsrangadóját. 86-78.

Szolnoki Olajbányász – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 86-78 (13-11, 20-25, 18-15, 20-20, 16-8) - hosszabbítás után

Címlapfotó: Szolnoki Olajbányász

Szólj hozzá!

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.