Mariupol ukrán katonai parancsnoka levélben kéri Ferenc pápa segítségét a civilek kimentéséhez

ugytudjuk.hu 2022-04-20 18:40:44
Volina őrnagy levelében úgy fogalmaz, azért fordul egyenesen a pápához, "mert eljött az idő, amikor az imádkozás már nem elég".

A mariupoli ukrán erők parancsnoka Ferenc pápához írt levelében a katolikus egyház vezetőjének segítségét kérte a városban rekedt emberek kimentéséhez - jelentette az amerikai Katolikus Hírügynökség, amelynek központja a coloradói Denverben van.

Az amerikai portál beszámolója szerint Szerhij Volina ukrán őrnagy, aki a 36-os számú katonai egységet vezeti a Mariupolban zajló, orosz erők elleni harcokban, levelében a civilek kimentéséhez kért segítséget, akik a város ostroma miatt 50 napja csak korlátozottan férnek hozzá vízhez és élelmiszerhez.

"Valószínűleg már sok mindent láttál az életedben. De biztos vagyok benne, hogy nem találkoztál még olyan dolgokkal, amelyek most Mariupolt érik. Mert így néz ki a földi pokol" - fogalmazott az ukrán őrnagy a tegeződő levélben, az ukrajnai Vallási Információs Szolgálat angol nyelvű fordítása szerint. "Nincs rá időm, hogy leírjam az összes borzalmat, amivel itt minden nap szembesülök. A gyárban felállított bunkerekben nők gyermekekkel és csecsemőkkel húzzák meg magukat. Éhesek és fáznak. (...) A sérültek napról napra halnak meg, mert nincs se orvosság, se víz, se élelem" - olvasható a levélben.

Volina őrnagy - aki egyébként nem katolikus, hanem ortodox keresztény - levelében úgy fogalmaz: azért fordul egyenesen a pápához, "mert eljött az idő, amikor az imádkozás már nem elég". "Fedd fel a valóságot a világ számára, evakuáld az embereket és mentsd meg az életüket a Sátán kezei közül, aki fel akar égetni itt mindent, ami él" - szólította fel levelében az őrnagy Ferenc pápát.

A délkelet-ukrajnai kikötővárost március elseje óta bombázzák, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint több mint 100 ezer ember rekedt Mariupolban. António Guterres ENSZ-főtitkár is aggodalmát fejezte ki hétfői nyilatkozatában a Mariupolban "folyamatosan fennálló, megdöbbentő humanitárius válsághelyzet miatt". A város elleni orosz offenzíva a múlt héten erősödött, miután Ukrajna miniszterelnöke kijelentette, hogy az ukrán hadierők figyelmen kívül hagyják az oroszok felhívását a megadásra. Az ukrán katonák "a végsőkig harcolni fognak" - jelentette ki Denisz Smihal kormányfő.

Az orosz hadsereg szerdán újfent felajánlotta a mariupoli vas- és acélműben rekedt ukrán csapatoknak, hogy adják meg magukat, biztonságot és orvosi ellátást ígérve a fegyverletételért cserében.

Szólj hozzá!

Így fog kinézni a megújuló, társasházi funkcióra váltó egykori szombathelyi ISIS Hotel

A befektető első körben ugyan extravagánsabb kinézetet szeretett volna adni, de városképbe illeszkedés miatt marad a régi homlokzati megjelenés.

Tarr Zoltán: A Tisza-adó a rogáni propaganda szüleménye

A politikus azt hangsúlyozza, hogy a Tisza adójavaslataival a fideszesek is jól fognak járni.

A Tisza Pártot lejárató kampány videót fizetett közpénzből privát Facebook-oldalán az energiaügyi miniszterhelyettes - állítja a Momentum

Vajon Czepek Gábor helyett az Energiaügyi Minisztérium, vagyis a magyar emberek fizették a számlát?

Kapacitást növelt a GYHG az egyik győri szelektív szigeten

Egy tűzeset miatt volt indokolt a döntés. 

A 2026-os parlamenti választás esélyeit latolgatva végez Szombathelyen és környékén felmérést a Publicus

Meleg Zita Mária és Csiszár Zsófia, mint a Tisza párt lehetséges jelöltjei szerepelnek a kérdőíven.

Az augusztus is a Tisza vezetésével zárult

A Republikon kutatása szerint 4 százalékponttal vezet a Tisza Párt a Fidesz-KDNP előtt a teljes népesség körében.

Botrány, botrány hátán a győri kajak-kenu céltorony körül

Sajtóhibák, vádak és jogi fenyegetések árnyékában.

Hulladékkal bizniszelt egy sárvári férfi, csakhogy nem volt hozzá engedélye

2 millió forintos vagyonelkobzást kér rá az ügyészség.

Forgalomkorlátozás van az M1-es autópályán Lébénynél, mindkét irányban

Mosonszentmiklós külterületén több gépjármű ütközött.

Városgondozási gépek kiválasztása – Mire kell figyelni?

Ahogy azt a híreket olvasva is érzékelhetjük, a települések fenntartása összetett és folyamatos feladat, amely az év minden szakában jelen van: tavaszi és nyári zöldterület-ápolás, őszi lombeltakarítás, téli hó és síkosságmentesítés.

Vasvárról kap új rendőrkapitányt Körmend

Balogh Gábor október 1-től irányíthatja a Rába-parti kapitányságot.

Magyar Péter: A TISZA 9 %-ra csökkenti a minimálbért keresők személyi jövedelemadóját

625 ezer forintos jövedelem alatt mindenkinek csökken az SZJA fizetési kötelezettsége. 5 milliárd feletti vagyonoknál jön a vagyonadó.

Biztonság a szabadság alatt: hogyan előzzük meg a bajt?

Nyaranta sokan készülnek arra, hogy néhány napra maguk mögött hagyják az otthoni teendőket, és valahol távol élvezik a pihenés örömeit.

300 liter gázolajat loptak egy Körmend mellett álló erdőben parkoló munkagépből

Közel félmillió forint a kár. A bíróság mond majd ítéletet.

Nem volt kapásuk, ezért a tó vizének leeresztésével jutott halhoz öt horgász Somogyban

Az iszapban talált halak közül hazavittek, amennyit elbírtak, a többit hagyták elpusztulni.