Az akadálymentes játszótér után jöhetne a győri járdák akadálymentesítése

Pintér Bence 2022-04-15 15:14:25
Jó dolog, hogy a fogyatékkal élőknek már van játszótér, de még jobb lenne, ha a városban is könnyen tudnának például közlekedni, vagy ha az otthonápolás munkaviszonynak számítana.

Ez egy véleménycikk, ami nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség álláspontját. Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre!

Alaposan kiveséztük a hetekben a győri polgármester papagájairól elnevezett játszótér témáját, és legutóbb azt is világossá tettük, hogy Gerzsont és Pankát leszámítva milyen szuper projekt a Szerencsejáték Zrt. részéről az, hogy akadálymentes játszótereket építenek, és milyen jó, hogy Győrben is épült egy.

Ez a fejlesztés azonban, ha lehet, még inkább rávilágít arra a problémára, hogy Győrben fogyatékkal élőként közlekedni nem egy leányálom.

Bár én ezt primer módon nem tapasztalom meg, mégis van némi összehasonlítási alapom, hiszen évek óta közlekedek a városban babakocsival. A különbség az – és ez elég nagy különbség –, hogy a necces helyeken én a babakocsit fel tudom emelni, és tudom mozgatni úgy is, míg erre egy kerekesszékben, vagy robogóban ülő fogyatékkal élő polgártársunknak nincs lehetősége.

Vannak ezen a fronton előrelépések, hiszen az elmúlt években új, akadálymentes buszok érkeztek a városba,

ezen felül például az Aqua Sportközpontban megoldották az akadálymentes úszást, illetve a városvezetés is közelről foglalkozik legalább a sporton keresztül a témával, hiszen a Patkás „Rocky” Tamás paraúszó a város parasport-nagykövete lett.

De mint minden egyéb területen, itt is lehet mindig többet tenni. Első körben azzal, hogy például járdáinkat, zebráinkat teljesen akadálymentessé tesszük. Az új zebráknál már figyelnek arra, hogy azok jól átjárhatóak legyenek kerekesszékkel, babakocsival és kerékpárral – tehát hogy lehetőleg ne egy húsz centis padkáról kelljen lezuttyanni az útra.

Számos olyan kisebb út van viszont, ahol nincs zebra, de van gyalogos forgalom, vagy régi átkelőhely van, ami talán nem szorulnak felújításra, de ilyen szempontból nem igazán jól használható. Ezeket érdemes lenne felmérnie a város Útkezelő szervezetének.

Ennél látványosabb probléma, hogy az egyébként is vészesen lepukkant vasútállomáson sem igazán gördülékeny a mozgássérültek közlekedése.

Korábban éveket kellett várni arra, hogy legalább a főbejárathoz épüljön rámpa, de a mai napig nincs például igazán jó megoldás arra, hogy aki nem tud lépcsőzni, könnyen kijusson a peronokhoz. A vasútállomás felújítását most sem ígérte meg a kampányban senki. Ugyanígy fontos lenne, hogy mihamarabb az összes buszunk alacsonypadlós legyen – írom ezt úgy, hogy még mindig rendszeresen találkozom a forgalomban a talán utolsó, 30-40 éves Ikarus 280-al. Ezen a fronton jó irányba haladunk, hiszen ami busz érkezik, az már alacsonypadlós.

De még léphetünk tovább: a Camelot Mozgássérült Fiatalok Győri Egyesülete épp a minap osztotta meg a Lépjünk, hogy léphessenek 12 pontos listáját, amelyben felsorolták, hogy milyen területeken kéne és lehetne javítani a fogyatékkal élő családtagot ápoló családok helyzetén:

Szóval még Gerzsonnal és Pankával együtt is jó dolog az akadálymentes játszótér, de ha mindezt mellérakjuk: csepp a tengerben.

Dézsi Csaba András polgármester pedig ahelyett, hogy velünk pereskedik teljesen értelmetlen ügyekben, illetve szakmánkban gyaláz minket a GyőrPlusz Rádió reggeli műsorán, akár foglalkozhatna érdemben ezekkel a témákkal is.

Szólj hozzá!

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.