Autós adok-kapok kerekedett bongor és Krúbi legújabb klipjében

Farkas Bazsi 2022-04-13 06:20:25
Thuróczy Szabolcs, Scherer Péter és Kautzky Armand is szerepet kapott a kisfilmben.

’Testi Mesék’ – ezzel a címmel debütál a rap-különlegesség, bongor várva várt második nagylemeze. A csupa öniróniát és szatírát tartogató kiadvány érinti mindazt a tabunak számító témakört, ami társadalmunkba kódolt jelenség. Mind zeneileg és szövegileg szintlépés ez a rapper munkásságában, amihez a háromszoros Fonogram-díjas Krúbi is csatlakozott egy közös dallal és videóklippel. „Az Én Sávom” képkockáit igazi sztárszínészek töltik ki - és ez nem minden: ugyanis április 15-én az Akvárium Klubban egy lemezbemutató keretein belül is meghallgathatjuk az év egyik legígéretesebb hiphop-tematikus diszkjét.

bongor - Az Én Sávom (ft. Krúbi)

bongor - Testi Mesék lemezbemutató | Afterkrú | Kissbaba: https://lnk.to/bongor_20220415A Testi Mesék teljes album elérhető itt: https://lnk.to/bongor_TestiM...

„A Testi Mesékben egy karneváli kavalkád érzetét szerettem volna megteremteni, ahol a testek felcserélhetőek, ahol a szereplők állandó mozgásban vannak, és kiszámíthatatlan pályákon mozognak. Az album a szerelem útvesztőin, az ember állatiasságán és a halál végérvényességén vezet keresztül” – így összegzi a rapID tehetségkutató közönségdíjasa, Berta Csongor, azaz bongor új albumának születését, ami helyenként trágár olykor-olykor, pedig intellektuális tálalással mesél az utóbbi másfél évről. 

A 10 számból álló LP-n a korábban kiadott „ÚJ VÉG” és az „OXIGÉNHIÁNY” is szerepel, három trackben pedig egy-egy zseniális együttműködőt is felfedezhetünk, köztük van DolBeats, Cseri Hanna és Krúbi is: 

„Régóta szerettem volna Krúbival egy feat-et, de azt is tudtam, hogy ha már felkérem, akkor egy kész koncepcióval szeretnék előállni. Szerencsére tetszett neki az ötlet, így egyből belement” – meséli „Az Én Sávom” kiindulóját a színészként is aktív bongor, aki egy hiánypótló, tragikomikus videóklipet is kitalált, amiben a Jászai Mari-díjas Scherer Péter, szintén díjazott Kautzky Armand és Thuróczy Szabolcs szerepel a két előadó mellett.

Ez a trekk és a klip egyrészt egy utalás a Damián Szifrón által rendezett „Eszeveszett mesék”-re, aminek az egyik epizódjában két ingerült autóvezető a végletekig felbosszantja egymást, és ezért az agresszióért az életükkel fizetnek. De az ötlet személyes élményekből is táplálkozik és egy nagyon fontos társadalmi problémára is rámutat. Az ún. road rage ugyanis 56 százalékban okoz halálos kimenetelű közúti balesetet. Abban is bízom, hogy ha ez a klip sok embert elér, talán a humora egy eszköz is lehet arra, hogy magunkra ismerjünk ezekben a helyzetekben és ha arra kerül a sor, akkor az impulzív anyázás és bosszúállás helyett nevessünk egyet.”

Április 15-én bongor a ’Testi Mesék’ teljes setlistjével, katartikus koncepcióval és további vendégelőadókkal érkezik az Akvárium Klubba – kétségkívül maradandó élményt élhetnek át az ellátogatók.

Szólj hozzá!

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.