A legnagyobb nemzetközi lapok vezető hírben számolnak be az újabb Orbán-kormányról

Fehér Buda 2022-04-04 11:31:00
Több lap azt emelte ki, hogy Orbán ellenségként beszélt Zelenszkijről a győzelmi beszédében.

Tegnap este eldőlt, hogy újabb kétharmados Orbán-kormány következik az országgyűlésben. A választásokat a nemzetközi média is nagy figyelemmel kísérte, a címlapon hozta le az eredményeket a CNN, a BBC, a The Guardian és a The Independent is.

A The Guardian azzal nyit, hogy Orbán már a negyedik ciklusát nyeri egyhuzamban, a lap pedig azzal folytat, hogy 

a jobboldali Putyin-szövetséges Zelenszkijnek is odaszólt.

A The Guardian kiemeli, hogy Orbán mennyire önelégülten számolt be a győzelemről, valamint azt is, hogy megüzente Európának, hogy a konzervatív politikáé a jövő.

A The Independent már arról ír, hogy Orbán nagy fölénnyel nyerte az újabb országgyűlési választásokat, amely miatt a miniszterelnök feljogosítva érezheti magát ahhoz, hogy tovább építse az illiberális államát. A lap viszont azt is leírja, hogy sokak szerint nem demokratikus úton nyert a Fidesz.

Hasonlóan keményszavú cikk jelent meg a CNN-n is, az amerikai hírügynökség autoriter vezetőnek nevezi Orbánt, és arról is beszámol, mekkora identitás válságba esett a Fidesz, miután Oroszország megtámadta Ukrajnát. A CNN hosszan fejtegeti azt is, hogy Orbán és az EU viszonya igencsak megromlott, de arról is szó esik, hogy egy ideje már nem jönnek EU-s támogatások.

A BBC már hatalmas győzelemről ír, a britek szintén kiemelték, hogy Orbán a győzelmi beszédében Zelenszkijt támadta. Szó esik arról is, hogy az EU több tagállama úgy gondolja, hogy a Fidesz aláásta a demokráciát Magyarországon. A BBC elemzői sem számítottak ekkora győzelemre, mint írják,

Európában már-már hallani lehet, mekkorát koppant sokak szíve, miután Orbán győzelmet hirdetett.

 

Címlapfotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.