Ellenzék: fontolgatja a Fidesz a kötelező sorkatonai szolgálat visszaállítását?

Papp László Tamás 2022-03-27 14:18:09
Nyílt levélben fordultak Benkő Tibor honvédelmi miniszterhez.

Vadai Ágnes (DK), Harangozó Tamás (MSZP) és Lukács László (Jobbik), a Honvédelmi és rendészeti bizottság ellenzéki tagjai nyílt levelet írtak Benkő Tibor honvédelmi miniszternek, miután Kósa Lajos bizottsági elnök a mai napig nem hívta össze a kevesebb mint 24 órával a kezdés előtt lemondott bizottsági ülést, és nem is válaszolt a lezuhant drónnal kapcsolatos kérdéseinkre sem

– írják.
 
A nyílt levelet alább közüljük: 

Tisztelt Miniszter Úr!

Nyílt levélben fordulunk Önhöz, miután az elmúlt hetekben az Ön szellemi harcostársa, Kósa Lajos több alkalommal is megakadályozta, hogy a Honvédelmi és rendészeti bizottság ülésein kapjunk felvilágosítást a magyar emberek alapvető biztonságát érintő kérdésekben. Kósa Lajos nem tartotta fontosnak a magyar emberek tájékoztatását akkor, amikor Ön, Miniszter Úr és a miniszterelnök a magyar emberek biztonságát veszélyeztetve, a háború első heteiben homlokegyenest mást állított a Magyar Honvédség erejéről.

Nem ülhetett össze a bizottság akkor sem, amikor Ön, Miniszter Úr a társadalmi közmegegyezés határait átlépve a kötelező sorkatonai szolgálat visszavezetéséről fantáziált egy lakossági fórumon, és Kósa Lajos akkor is elmenekült a válaszadás elől, amikor több mint két héttel ezelőtt egy katonai felderítődrón repült a magyar légtérben 40 percen keresztül.

Önhöz fordulunk Miniszter Úr, mert ellentétben Kósa Lajossal, Önnek láthatóan nem esik nehezére a kialakult helyzetről beszélni, még akkor sem, ha az elmúlt napokban is egészen elképesztő kijelentések köthetőek Önhöz.

Legutóbb a legvérmesebb Fidesz-aktivistákat is megszégyenítve beszélt egy kampányrendezvényen újfent arról, hogy azért kell katonai táborokat szervezni, mert a gyerekek így minél hamarabb megérthetik a parancs és az utasítás erejét.

Nem sokkal később pedig a NATO-katonák jelenlétével kapcsolatban bonyolódott komoly ellentmondásba önmagával. De már erre is legyintenénk, hiszen az elmúlt napokban Szijjártó Péter és Orbán Viktor is percenként változtatta az álláspontját, viszont azt már mi sem hagyhatjuk szó nélkül, hogy Ön, kérdésre válaszolva, a katonai felderítődrón kapcsán bátran kijelentette: azért nem cselekedtek, mert nem tudták a drónt időben beazonosítani, a politikai felelősség pedig egyébként is a témát felfújó ellenzéket terheli.

Miniszter Úr, az a benyomásunk, hogy Ön komoly szereptévesztésben él. Önnek nem felelőtlen, megbotránkoztató kijelentéseket kellene tennie, nem politikai hergelésekben kellene részt vennie, hanem végre megnyugtató és alapos válaszokat kellene adnia, védenie kellene a magyar emberek biztonságát.  

A Honvédelmi és rendészeti bizottság ellenzéki tagjai pontosan ezért kezdeményeznek személyes találkozót Önnél a lehető leghamarabbi időpontban. Csak annyi időt kérünk Öntől, mint amennyi ideig a katonai felderítődrón a magyar légtérben tartózkodhatott. Meggyőződésünk, hogy a honvédelmi miniszter feszes programjában két fideszes kampányesemény között bele kell férnie annak is, hogy 40 percig azzal is foglalkozzon, ami a munkaköri kötelessége és, ami a magyar embereket valójában foglalkoztatja. Hogy alaposan fel tudjon készülni, az alábbi kérdésekre várnánk a részletes válaszát a személyes találkozónk alkalmával:

    Valóban nem tudták beazonosítani a magyar légtérben 40 percig tartózkodó katonai drónt?
    Mi lett a „drónügyben” ígért vizsgálat végeredménye? Kit terhel a felelősség Önök szerint?
    Valóban fontolgatja a Fidesz a kötelező sorkatonai szolgálat visszavezetését?
    Valóban úgy gondolják, hogy a gyermekek számára fontos a parancs és az utasítás erejének megértése?

Várjuk megtisztelő válaszát és időpontjavaslatát!

Tisztelettel,

Dr. Vadai Ágnes

Dr. Harangozó Tamás

Dr. Lukács László György

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.