Sokkoló adat - brutálisan csökkent Kaposvár lakossága egy év alatt

Farkas Bazsi 2022-03-23 18:53:35
Egy év alatt 1002 fővel csökkent Kaposvár lakossága a Belügyminisztérium hivatalos lakossági adatai szerint. Kaposvár előre megy, nem hátra?

Míg 2010-ben, a Fidesz kormányra kerülésének évében 66.969 fő élt Kaposváron, 2022-re már csak 60.946 ember maradt a városban, hivatalosan - írja társlapunk a KPSVR.hu.

Azért csak hivatalosan, mert ebbe még beletartoznak azok, akik ugyan rendelkeznek kaposvári lakcímmel, de külföldön, vagy más városban dolgoznak. Tehát a népességszám a valóságban ennél is kevesebb lehet. Ezért fordulhat elő, hogy vannak olyan háztömbök a városban, ahol már csak néhány idősebb lakó él, mivel a fiatalok elköltöztek, de az ingatlant még megtartották.

Ha csak a hivatalos adatokból indulunk ki, 2010-hez képest a csökkenés 9 százalékos, viszont országosan csak 3,1 százalék volt a népességfogyás. Tehát, Kaposváron háromszoros volt a lakosságszám csökkenés az országoshoz képest ezen időszakot vizsgálva. A 2021-es 61.948-hoz képest 2022-re 1,7 százalékos a csökkenés, ami szintén méllbevágó.

A adatok mindent elmondanak Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere és Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselőjének teljesítményéről, akik annak ellenére produkálták ezt a lakosságfogyást, hogy 12 éve kétharmaddal kormányoz pártjuk, a Fidesz.

Erős város, erős közösség, magasabb bérek, évszázad fejlesztése – ezeket a szófordulatokat használja rendre Szita Károly és Gelencsér Attila, mikor beszédeket mondanak egy-egy átadáson, kampányrendezvényen, vagy rádió-, és tévéinterjú során.

Egy erős közösség, egy erős város, ahol magasak a bérek, nem szenved el 9%-os népességfogyást 12 év alatt. A sokkoló statisztikai adatok tökéletesen tükrözik Kaposvár jelenlegi állapotát.  

Szólj hozzá!

Tarr Zoltán: A Tisza-adó a rogáni propaganda szüleménye

A politikus azt hangsúlyozza, hogy a Tisza adójavaslataival a fideszesek is jól fognak járni.

A Tisza Pártot lejárató kampány videót fizetett közpénzből privát Facebook-oldalán az energiaügyi miniszterhelyettes - állítja a Momentum

Vajon Czepek Gábor helyett az Energiaügyi Minisztérium, vagyis a magyar emberek fizették a számlát?

Kapacitást növelt a GYHG az egyik győri szelektív szigeten

Egy tűzeset miatt volt indokolt a döntés. 

A 2026-os parlamenti választás esélyeit latolgatva végez Szombathelyen és környékén felmérést a Publicus

Meleg Zita Mária és Csiszár Zsófia, mint a Tisza párt lehetséges jelöltjei szerepelnek a kérdőíven.

Az augusztus is a Tisza vezetésével zárult

A Republikon kutatása szerint 4 százalékponttal vezet a Tisza Párt a Fidesz-KDNP előtt a teljes népesség körében.

Botrány, botrány hátán a győri kajak-kenu céltorony körül

Sajtóhibák, vádak és jogi fenyegetések árnyékában.

Hulladékkal bizniszelt egy sárvári férfi, csakhogy nem volt hozzá engedélye

2 millió forintos vagyonelkobzást kér rá az ügyészség.

Forgalomkorlátozás van az M1-es autópályán Lébénynél, mindkét irányban

Mosonszentmiklós külterületén több gépjármű ütközött.

Városgondozási gépek kiválasztása – Mire kell figyelni?

Ahogy azt a híreket olvasva is érzékelhetjük, a települések fenntartása összetett és folyamatos feladat, amely az év minden szakában jelen van: tavaszi és nyári zöldterület-ápolás, őszi lombeltakarítás, téli hó és síkosságmentesítés.

Vasvárról kap új rendőrkapitányt Körmend

Balogh Gábor október 1-től irányíthatja a Rába-parti kapitányságot.

Magyar Péter: A TISZA 9 %-ra csökkenti a minimálbért keresők személyi jövedelemadóját

625 ezer forintos jövedelem alatt mindenkinek csökken az SZJA fizetési kötelezettsége. 5 milliárd feletti vagyonoknál jön a vagyonadó.

Biztonság a szabadság alatt: hogyan előzzük meg a bajt?

Nyaranta sokan készülnek arra, hogy néhány napra maguk mögött hagyják az otthoni teendőket, és valahol távol élvezik a pihenés örömeit.

300 liter gázolajat loptak egy Körmend mellett álló erdőben parkoló munkagépből

Közel félmillió forint a kár. A bíróság mond majd ítéletet.

Nem volt kapásuk, ezért a tó vizének leeresztésével jutott halhoz öt horgász Somogyban

Az iszapban talált halak közül hazavittek, amennyit elbírtak, a többit hagyták elpusztulni.

Jogsi nélküli bekábítózott sofőrt csíptek el a rendőrök Győrben

Nem csak az új kenyeret fogyasztotta augusztus 20-án.