Hitlert túlélte, Putyint nem: egy 96 éves holokauszt-túlélő is az orosz bombázások áldozata lett Ukrajnában

Fehér Buda 2022-03-22 09:41:01
Borisz Romacsenko Harkovban élt, akkor hunyt el, amikor a lakását találat érte.

Elhunyt Borisz Romacsenko, egy 96 éves, ukrán holokauszt-túlélő. A BBC információi szerint Romacsenko az oroszok bombázásának áldozata lett Harkovban.

A várost az oroszok hetek óta rendületlenül lövik, az ukrán hatóságok szerint csak Harkovban eddig 500 civil életét követelte a támadás. Romacsenko éppen a lakásában tartózkodott, amikor az épületet találat érte, az idős férfi nem élte túl a robbanást.

Romacsenko pénteken hunyt el egy támadásban, egy, a Buchenwald és Mittelbau áldozataira emlékező szervezet azonban most jelentette be a halálhírt. A 96 éves férfi a szervezet alelnökeként szolgált, Romacsenko az élete végéig azon dolgozott, hogy méltóan emlékezzünk a holokauszt áldozataira.

Romacsenko 1920-ban született, a náci csapatok 1942-ben deportálták Némtországba, ahol kényszermunkára ítélték. A férfi 1943-ban megpróbált megszökni, ám elkapták, ezután Buchenwaldba küldték. Romacsenko több tábort is megjárt, Mittelbauban, Bergen Belsenben és Peenemündébeen is járt, csodával határos módon azonban túlélte a megpróbáltatásokat, majd 1945-ben felszabadították.

Szólj hozzá!

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.