Csúnyán kikapott a Körmend a KTE Dunától

Fehér Buda 2022-03-18 19:36:00
A kecskemétiek méretes fölénnyel vitték a meccset.

Rengeteg hiányzóval – az aktív rotációból hét játékos maradt ki (Ferencz, Gordon, Henry, Szavics, Krivacsevics, Durázi, Mócsán), mindössze két légióssal a keretében lépett pályára Kecskeméten az Egis Körmend alakulata a 25. forduló nyitómérkőzésén, míg a hazaiaknál Dramicsanin nem volt ott a társakkal, írja a BB1.hu.

White jó középtávolijával és Karahodzsics egy büntetőjével startolt a találkozó, majd White egy újabb duplát süllyesztett el, jobban kezdett az Egis Körmend (4-1). Kucsera faulttal együtt juttatta a gyűrűbe a labdát, ám a plusz egy ráadás kimaradt, ráadásul Martinez triplája beesett a túloldalon, így őrizte előnyét a vendég együttes (3-7). Két gyors kosárral egyenlíteni tudott a KTE, majd egy párperces gólcsendet követően a vezetést is sikerült átvenni a hazaiaknak (9-7). Fazekas büntetői is beestek, Habel szépített az ellentámadásból, ám Karahodzsics jól használta ki a fizikai fölényét (13-9). Kiss is távolról volt eredményes, nem adta könnyen magát a Körmend, a védőoldalon viszont akadtak lyukak, amiket rendre megtalált a Kecskemét (15-12). Milutinovics hármasával az addigi legnagyobb előnyt építette ki a Kecskemét – ez hat pont volt -, amit egy eladott körmendi labda után Karahodzsics növelni tudott (20-12). A negyed záró perceiben tovább nyomott a KTE, míg a vendégek nem tudtak gyűrűbe találni, tizenötre hízott a differencia. 27-12.

A második felvonás Karahodzsics és Kenéz pontjaival indult, próbálta tartani a kialakult tizenöt pontos távolságot az Egis Körmend, ám Jaramaz 2+1-es akciójával tovább nyílt az olló (35-18). Elkezdték megint elkapni a ritmust a piros-feketék, be is jöttek tizenöt alá, azonnal időt kért Forray Gábor (38-24). Elsősorban a palánk alatt nem tudták tartani a lépést Karahodzsiccsal a vendégek, így hamar visszaállt az eredeti különbség a felek között (42-26). Továbbra is nagyot küzdöttek a vasi fiatalok (valamint Stokes és White), többször volt támadásuk ahhoz is, hogy tízre feljöjjenek, ám ilyenkor mindig megrázta magát a Kecskemét. 50-34.

A fordulás után Martinez, majd Milutinovics szerzett két-két pontot, de White közelije is beakadt (52-38). Továbbra is felváltva jöttek a kosarak, megmaradt a kecskemétiek 14-16 egységnyi előnye (56-40). Milutinovics sportszerűtlent érően faultolta Stokest, aki két büntetővel jelentkezett, az oldalbedobásból pedig Takács ziccerezett (56-44). Nem sokkal rá Kiss is sportszerűtlent követett el, továbbra is magabiztosan őrizte előnyét a KTE (60-44). Mielőtt a húszat is elérte volna a különbség, időt kért Antonisz Konsztantinidesz (62-44). Ez sem lassította le a hazaiakat, Klobucar hármasával meglett ez is közte, ami kisebb megszakítással meg is maradt a negyed végéig. 74-53.

Kenéz négy pontjával indult a záró felvonás, de ezután rendezte a sorait a továbbra is magabiztosan kosárlabdázó Kecskemét (79-59). A játék képét tekintve innen már nem történt túl nagy változás, a rendkívül tartalékos Egis Körmend nagyot küzdött ugyan, de teljesen megérdemelt sikert aratott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, így a két csapat hosszú évek óta továbbra sem tudta megverni egymást idegenben. 93-67.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Egis Körmend 93-67 (27-12, 23-22, 24-19, 19-14)

Bajnokság, 25. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Földházi Tamás Péter, Frányó Péter, Pozsonyi László (Gorka Szabolcs Zsombor)

Kecskemét: Pollard 12, Jaramaz 8, Klobucar 15/6, Kucsera 4, Karahodzsics 25. Cserék: Wittmann 5/3, Lukács 2, Milutinovics 12/6, Fazekas 10, Tóth -, Velkey -.

Körmend: Stokes 8, Takács 4, White 19/3, Martinez 11/3, Habel 8. Cserék: Kenéz 6, Kiss 5/3, Doktor 1, Dunai 5/3, Hiezl -.

Szólj hozzá!

Juhász Péter Pál részeg, börtönviselt, képzettség nélküli dolgozókat alkalmazott

Dobrev Klára bemutatta a Szőlő utcai intézetről készített sorozat 3. részét.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.