Az alapok már megvannak: 60 ezer euró EU-s pénzt nyert el Szombathely, hogy a zöld jövőjébe fektesse

Nagy Donát 2022-03-18 14:30:00
Az összeg most ahhoz segíti hozzá a várost, hogy később nagységrendekkel több pénz áramolhasson Szombathely környezetvédelmi elképzeléseibe.

European City Facility (EUCF) programban 60 ezer eurót ítéltek meg Szombathely részére, mondta Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester a mai sajtótájékoztatón. Szerinte az összegen kívül a sikeres pályázat azért is fontos, mert megmutatja, hogy a város minden vonalon igyekszik támogatásokhoz jutni, akár a kormányt is kihagyva. Hozzátette, a mostani pozitív elbírálás fontos előfeltétele volt a Fenntartható Energia és Klíma Akcióterv (SECAP) korábbi elkészítése.

Németh Ákos (Éljen Szombathely) tanácsnok szerint ebből a pénzből fognak elkészíteni egy nagyívű koncepciót, ami arról szól, hogy egy 100 millió eurós nagyságrendű beruházást hogyan tudna a város felhasználni a klímacélok eléréséhez, illetve az energiahatékonyságot hogyan tudják növelni. Így haladunk majd lépésről lépésre.

Fotó: Nagy Donát

Közvetlen európai uniós forrásból korábban a Just Nature pályázathoz sikerült már 156 millió forintot elnyerniük, ebből pedig 37 millió forint már meg is érkezett a városnak. Az összegből faültetést és zöldítést finanszíroznak majd, például a Hunyadi János úton a Gyöngyös-patak parton környezetvédelmi témaparkot terveznek, illetve a Dési Huber István Általános Iskolában a zöld beruházásokat indítják majd el.

Szólj hozzá!

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?