Szezon végén távozhat a Győri Audi ETO KC elnöke

Pintér Bence 2022-03-16 06:27:09
Az Új Szó Nálunk szerint már eldőlt a kérdés, Bartha maga mondott le, miután a polgármesterrel nem értettek egyet valamiben.

Arról ír az Új Szó Nálunk, hogy

a szezon végével távozik a Győri Audi ETO KC éléről Bartha Csaba, a klub elnöke.

Az Új Szó szerint Bartha Csaba maga mondott le pozíciójáról. A tervek szerint ugyanis gazdasági társaságot hoznak létre a csapat működtetésére, a jelenlegi klub is megmarad, de más feladatokkal. A jelenlegi elnök nem értett egyet az átalakulás egyes részeivel, ezért döntött a távozás mellett, a klub néhány elnökségi tagjával egyetemben, akik az Audihoz kötődnek.

A lemondást állítólag megelőzte az a belső körben tett kijelentés, hogy Dézsi Csaba András polgármester bizalma, ha nem is megingott, de megcsappant az ETO KC regnáló elnöke iránt.

Dézsi Csaba András az Új Szónak elmondta: rendkívül jó szakembernek tartja Barthát, megítélése szerint remek munkát végez a klub élén. Elmondta ugyanakkor, törvényi kötelezettség, hogy gazdasági társaságot kell létrehozni a kézilabdacsapat üzemeltetésére. Ő már egy éve jelezte, hogy az Audi ETO KC nagy értéke a győrieknek, nagy értéke a városnak, ezért nem érthet egyet azzal, hogy a klub egy egyszemélyes kft. tulajdonába kerüljön, és azzal sem, hogy a mindenkori város ne lehessen döntési pozícióban.

A polgármester azt tartja helyesnek, hogy a város többségi, legalább 50+1 százalékos tulajdonosa legyen annak a gazdasági társaságnak, amely a klubot birtokolni fogja. Ellenkező esetben nem lesz beleszólása Győrnek a klubot érintő döntésekbe. Ebben kérdésben nem értettek egyet Barthával. Mi úgy értesültünk, hogy más ügyekben is volt már egyébként feszültség korábban a klubelnök és az elnökségben is helyet kapó polgármester között.

Bartha Csaba 2016 óta volt a klub elnöke.

Fotó: Győri Audi ETO KC Facebook

Szólj hozzá!

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt. 

Majdnem megölte kéthetes kislányát egy szombathelyi nő, öt év börtönre ítélte a törvényszék

Előfordult, hogy a síró csecsemő száját befogta, a hason fekvő gyermek fejét belenyomta a kiságy matracába, amitől a kislány koponyacsonttörést szenvedett.

Mától Szombathelyen is elérhető Bolt taxi

Ezzel együtt már tíz vidéki nagyvárosban van jelen a mobilitási platform.

Hamis bizonyítványok készültek egy győri lakásban

Ha az iskolában nem sikerült megszerezni, jó lesz a kamu is, gondolta három nő. 

Győri társasház is bekerült a 2025-ös Média Építészeti Díja döntősei közé

A Rúzs - Garzonház vezeti a közönségszavazást, de még mindig lehet voksolni!

Keresztutak - konferenciát tartanak a függőségek és digitális veszélyek témájában, Győrben

Az előadásokat online is követni lehet majd a Városháza YouTube csatornáján. 

A rövid hétvégén is lesz mit csinálni Győrben

Programajánló péntektől-vasárnapig. 

Az Egis Körmend felbontja Chuba Ohams szerződését

A játékos nincsen olyan egészségügyi állapotban, hogy a klub segítségére tudjon lenni.

Hogyan szabotálhatja önmagát egy webshop?

Az internetes kereskedelem világa sosem volt ennyire elterjedt, mégis meglepően sok bolt akad, amely jelentősen megnehezíti saját dolgát, és persze a vásárlóik életét is. Bizonyára neked sem ismeretlenek ezek a problémák, ha gyakran vásárolsz online.

Meghirdette a laptopot, eltette a pénzt, de nem adta át a gépet a vevőnek 

Csalás miatt kell a Körmendi Járásbíróság elé állnia az elkövető férfinak. 

Magyar Péter: A béke nem politikai kampányszlogen, hanem nemzeti sorskérdés

A Tisza Párt elnöke üdvözli Trump és Putyin budapesti találkozóját. 

Hivatalos: a győri kórház lineáris gyorsító gépei (sugárterápiás gép) zavartalanul működnek

Válaszolt az intézmény és tisztázta, hogy pontosan melyik gép romlott el.