Brit kutatók szerint hatból egy ember már nassolt a vécén ülve

Fehér Buda 2022-03-16 09:05:24
Ha menni kell, akkor enni kell.

Brit tudósok nemrég azt vizsgálták, hogy melyek azok a legfurcsább helyek, ahol az emberek már nassoltak. A kutatók ehez 2 ezer felnőttet kérdeztek meg, ebből pedig kiderült, hogy

hatból egy ember már a vécén is vidáman kajált.

A megkérdezettek 20 százaléka azt is bevallotta, hogy már a fürdőkádban is megvacsorázott, de ami még ennél is furcsább, 20-ból egy ember azt mondja, hogy a hálószobában, szeretkezés közben jött meg az étvágya.

A megkérdezettek egyharmada azt mondja, azért nyúltak kajához ezeken a meghökkentő helyeken, mivel egészen egyszerűen már marhára éhesek voltak. A kutatók szerint viszont az emberek 18 százaléka kifejezetten keresi a legfurcsább helyeket, mivel ők élvezettel esznek a megszokottól eltérő helyszíneken. Mint például a budin.

A Metro azt írja, hogy a kutatásban résztvevők egynegyede már lebukott, amikor egy ilyen nem mindennapi helyszínen nassolt, míg az emberek 30 százaléka próbálja rejtegetni, hogy hol nassol, mert szerintük a barátaik és a családjuk megdöbbenne, ha kiderülne a nagy titkuk. 

A zugvők azonban nem egy-egy teljes menüt fogyasztanak el titokban, a szakértők szerint csipszet, csokit, kekszet, de szendvicseket és gyümölcsöket esznek a legszívesebben az emerek, amikor furcsa helyeken kapja el őket az éhség. 

Egy brit psszichológus, Jo Hemmings szerint érdekes dolgokra vetett fényt a kutatás, számára az a legnagyobb kérdőjel, hogy miért csak nasikat fogyasztanak az emberek, amikor az ebédlőasztaltól távol jön rájuk az éhség. Hemmings szerint azonban a furcsa étkezési szokásoknak is megvan a magyarázata, a szakértő úgy tapasztalta, hogy sokszor békésebben tudják elfogyasztani az emberek a kajájukat, ha másoktól távol, egyedül esznek. 

Szólj hozzá!

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.