Több mint 100 ezer ingyenes szolidarítási jegyet állított ki a vasúttársaság

Pintér Bence 2022-03-15 18:38:17
Az Ukrajnából menekülőket segíti a MÁV.

A MÁV az ukrajnai háború kezdete óta biztosítja a határállomásról, azoknak az embereknek, családoknak az ingyenes közlekedést, akik Magyarországra érkeznek. Az utasokat többnyire különvonatok, másrészt a megerősített menetrend szerinti vonatok szállítják elsősorban Budapestre.

A mai napon meghaladta a 100 ezret a kiadott szolidaritási jegyek száma.

A vasúttársaság munkatársai a közlemény szerin emberfeletti munkát végezve segítik a menekülteket, látják el szolgálatukat, minden a menekültek szállításához szükséges intézkedést megtesznek. A nemzetközi utasok száma továbbra is jelentősen nő, a menekültek meghatározó része (a régebb óta itt tartózkodók és a frissen érkezők közül is) nyugati, illetve északi-európai irányokba kíván tovább utazni. Annak ellenére, hogy a szolidaritási jegyet a határállomásig kiállítják már a Magyarországra való belépéskor, a nemzetközi továbbutazáshoz legtöbbjük a nemzetközi pénztárakat keresi fel helyjegy, háló- és fekvőjegy vásárlás, illetve információk kérése céljából.

A különvonatokkal, vagy egy-egy terhelt menetrendszerinti vonattal egyszerre érkező több száz fős menekültcsoport komoly kihívások elé állítja a nemzetközi jegyértékesítést, ezért a Keleti pályaudvaron specializált jegyértékesítési folyamatot vezetett be a vasúttársaság, annak érdekében, hogy gördülékeny legyen a nemzetközi értékesítési kapacitás, gyors és hatékony legyen a menekült emberek kiszolgálása.

Ukrán állampolgársággal rendelkező utasok sorbanállás nélkül is meg tudják vásárolni a nemzetközi vonatokra helyjegyeiket.

Az Elvirán lehetőség van egy e-mail cím megadásával, regisztráció nélkül a jegyvásárlásra, a szükséges személyes adatok megadását és bankkártyás fizetést követően az utasok pdf formátumban kapják meg a kiválasztott vonatra szóló helyjegyeiket, amit kinyomtatva vagy a telefonjukon tudnak bemutatni a jegyvizsgálóknak. A belföldi utazáshoz szükséges szolidaritási jegyet a jegyvizsgáló adja ki a jegyellenőrzésekor.  

A Keleti pályaudvaron hétfőtől mobilpénztár segíti a jegyértékesítést, a nemzetközi utasok utazásának megkönnyítése érdekében. Egy belföldi és egy nemzetközi pénztárral értékesítik a menetjegyeket tervezetten 12-22 óra között. Az ukrán menekültek számára a nemzetközi pénztárban csak bécsi EuroCity vonatokra, csak helyjegy (belföldi szolidaritás jegy+IC pót/helyjegy), illetve a másik ablakban irányítottan történik a nem menekült nemzetközi utasok kiszolgálása.

A nemzetközi pénztár előtt külön pultban vizsgáló főkalauzok árusítanak vasúti jegyet (belföldi szolidaritás jegy+IC pót/helyjegy) azok számára, akik EuroCity vonatokkal utaznak Bécsig, csak bankkártyával lehet fizetni.

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.