Jöhetnek az időközi választások Kőszegen és Sárváron is

ugytudjuk.hu 2022-03-11 11:27:45
Az óvodások nemváltó műtétjét kivéve másról nem lehetett szavazni eddig, és a megüresedett képviselői helyeket is tilos volt feltölteni.

A járványhelyzet kezdetén biztonsági okokból eddig egyáltalán nem lehetett népszavazásokat vagy helyi időközi választásokat tartani, írja a 444.

Igaz, amikor a kormány kitalálta a nemváltó óvodásokról szóló kérdéseit, egy júliusi rendelettel előállította azt a helyzetet, hogy ez nem számított veszélyesnek járványügyi szempontból, a helyi témák viszont igen.

Azaz a rendkívüli jogrend miatt 2020 novembere óta gyakorlatilag nem tudtak helyi népszavazást kezdeményezni azok, akik például egy környezetromboló beruházásról szerették volna megvédeni a lakóhelyüket, de a képviselő-testületek megüresedett helyeit sem lehetett pótolni, írják.

Lemondott az egyik kőszegi képviselő, időközi választást kell tartani a városban

Egészségi okokra hivatkozva október 31-ével lemondott mandátumáról Kiss Zoltán (Fidesz-KDNP), a kőszegi önkormányzat egyik képviselője. Kiss a tavalyi választásokon egyéni listáról jutott mandátumhoz, a képviselő a Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottság tagja volt. Az így üresen maradt Kőszeg 2.

Ezt az ellentmondásos helyzetet a kormány most megjelenő rendelet oldotta fel. Így mostantól a helyi önkormányzatok vagy a nemzetiségi önkormányzatok képviselő-testületeit fel lehet oszlatni, és az időközi választások 2022. április 10-től kitűzhetők, a ki nem tűzött és az elmaradt választást 15 napon belül ki kell tűzni.

Németh Zsolt bejelentette, hogy elindul Sárvár 5. választókerületének időközi választásán

"2019-ben a Sárvár 5. választókerületben élők támogatásával önkormányzati képviselőként indultam a helyi önkormányzati választáson" - írja az Ugytudjuk.hu-nak eljuttatott közleményében Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület sárvári képviselője. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük: "Akkor nagyon sokan biztosítottak bizalmukról és adták rám a szavazatukat.

Időközi választást nagyon sok helyen kellen tartani, köztük Kőszegen és Sárváron is.

2022. április 10-től helyi népszavazás is kezdeményezhető. 

Ahogy látjuk, hiába volt nonszensz az egész tiltás, az országgyűlési választások előtt nem merték már azt feloldani, így csak a Fidesz számára fontos dátum után lehet újra ezekkel foglalkozni.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.