Igaz, hogy már elkészült az út Zanaton, de ez nem zavarja Hendét abban, hogy 5 milliót ígérjen a felújítására

Székely Zoárd 2022-03-09 14:03:43
Friss aszfalton közlekedhetnek a szombathelyiek a városrész temetője felé.

Hende Csaba egy múlt heti kampányfórumon arról beszélt, hogy 5 millió forintot biztosít a zanati temetőhöz vezető út megépítésére a kormány. A térség fideszes országgyűlési képviselője tegnap egy rendkívüli sajtótájékoztatón ismét belengette azt az ígéretet, miszerint a kormány magára vállalja több zanati lakos önrészét, vagyis összesen mintegy 35 millió forint értékben fedezi az útfelújításokat, továbbá ötmillió forintot biztosít a zanati temetőhöz vezető út felújítására.

„Azt javaslom a térség jelenlegi országgyűlési képviselőjének, hogy előbb tájékozódjon, mielőtt üres, meggondolatlan kampányígéreteket tesz."

– reagált a hírre Horváth Soma (Éljen Szombathely!) a közösségi oldalán.

Az alpolgármester ugyanis felhívta a figyelmet, hogy bár az előző két önkormányzati ciklusban is lett volna lehetősége a fideszes városvezetésnek és Hende Csabának is az út rendbetételére, semmi sem történt az ügyben. Éppen ezért a jelenlegi városvezetés, a körzet képviselőjének, Putz Attilának a javaslatára

2020-ban közel 3 millió forintot költött arra, hogy a zanati temetőhöz vezető út deltáját teljesen felújítsa, az utat pedig zúzalékkal teljes hosszúságban javíttatták fel.

„Azt nem tudom, hogy Hende Csaba mikor járt a zanati temetőhöz vezető úton, de ha egyeztetett volna szakemberekkel, akkor szembesült volna azzal, hogy ennek az útnak csak a teljes pályaszerkezeti felújítása a jelenlegi építőipari árakkal számolva csaknem 40 millió forintba kerülne"

– írta Horváth Soma, majd kiemelte, hogy a városvezetés az idei költségvetésben már elkülönített összeget a zanati temetőhöz vezető út karbantartására.

Az alpolgármester fényképeket is mellékelt a bejegyzéshez, amelyek 2020-ban készültek az út rendbetétele után.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

„Ha Hende Csaba nem csak üres ígéreteket akar pufogtatni és valóban segíteni akar, akkor más országgyűlési képviselőkhöz hasonlóan közreműködhetett volna abban, hogy a többi megyei jogú városhoz hasonlóan a szombathelyiek is visszakapják az 1,4 milliárd forintos működési támogatást. Ebből a zanati temetőhöz vezető út teljes felújítását el tudná végezni a város"

– zárta gondolatait Horváth Soma.

Szólj hozzá!

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.