Csak reklámra 6 millió forintot költhet el idén a Haladás Sportkomplexum, de azt egyelőre titkolják, hogy kivel szerződtek le eddig

Farkas Bazsi 2022-03-09 10:24:00
Az biztos, hogy a Rádió 1-en hallható a reklámjuk. Kérdés, hogy mennyi pénzt vertek el a Vasi Friss Rádió Kft.-nél.

Esküvőhelyszínként hirdeti magát a Haladás Sportkomplexum a Rádió 1-en. A szpotot viszonylag gyakran lehet hallani a rádióban. Nem egyszerű most az esküvő helyszín megtalálása Szombathelyen. A Claudius Hotel évekkel ezelőtt bezárt. A Tóvendéglőt átépítik. Gyakorlatilag a néhány éttermen kívül nincs is olyan helyszín, ami egy nagyobb násznépet tudna fogadni. Nem csoda hát, hogy a komplexum ebből próbál meg újabb bevételt szerezni.

De pontosan mennyit költ el reklámra a stadiont működtető Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft? Hogy ezt meg tudjuk közérdekű adatigényléssel fordultunk az Nkft-hez. Egyben arra is kíváncsiak voltunk, hogy pontosan melyik cégnél költötték el eddig a reklám pénzeket.

A válaszból az derül ki, hogy 2021-ben 3 millió 790 ezer 800 forint szerepelt az üzleti tervben,

ez az összeg 2022-re kerek 6 millió forintra duzzadt. 

Hogy a 6 millió forintból melyik cégnél mennyi pénzt költöttek el arra nem volt hajlandó válaszolni a Sportkomplexum ügyvezetője, a szombathelyi Fidesz elnökségi tagja Gál Sándor. Pedig az biztos, hogy a Rádió 1-en fut a reklámjuk, vagyis ebből következően pénzt kellett, hogy költsenek a csatorna helyi reklám értékesítőjénél a Vasi Friss Rádió Kft-nél.

Ismerős ez a cégnél?

Nem véletlenül. A Vasi Frisss Rádió Kft. neve mostanában többször felmerült, mint a Haladás Sportkomplexum VIP termét bérlő cég. 

Csakhogy a rádiót és a frisss.hu-t üzemeltető Kft. nem magának bérelte a termelt, hanem rendre olyan rendezvényekhez kötődően fizette ki a bérleti díjat, ahol kormányzati szereplők tartottak fórumot, vagy éppen konferenciát.

A Kft. tíz alkalomra szóló bérleti szerződést kötött. Alkalmanként 150 ezer forint + ÁFÁ-t fizet ki.

Eddig a következő rendezvényekhaz kötődően fizette ki a bérleti díjat:

2021 október 20. Dömötör Csaba (Fidesz-KDNP) államtitkár fóruma.
2021 december 16. Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő Szombathely 300 konferenciája.
2021 december 18. A szombathelyi Fidesz évzáró vacsorája. 
2021 február 11. Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter kampánynyitója.

A Vasi Friss tehát bérleti díjat fizet a Sportkomplexumnak, az pedig reklámot rendel meg és fizet ki a médiacégnek. 

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordultunk annak érdekében, hogy a Sportkomplexum rendelkezésünkre bocsássa azokat a reklám szerződéseket, amik közadatnak számítanak, de egyelőre megtagadták kiadásukat. 

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.