A győri Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium tanárai is kiálltak a sztrájkjog mellett

Papp László Tamás 2022-03-03 10:08:00
Győrben már több intézményben volt hasonló kiállás.

A győri Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium dolgozói is csatlakoztak a sztrájkjog-csorbítás elleni tiltakozáshoz e Facebook-poszt szerint.

Fotó: Rosta Mónika Facebook-oldala

Jelszavuk ugyanaz, mint a többi demonstrálóé: a sztrájk alapjog.

Alulírottak, a Szabadhegyi Magyar Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium tanárai, a mai napon, 2022. március 3-án 7:45 és 9:40 között, polgári engedetlenségi akcióban veszünk részt, az első 2 órában nem folytatunk oktatási, nevelési tevékenységet. Részvételünkről önállóan, egyénenként, jogtudatos állampolgárként döntöttünk”

olvasható az iskola Facebook-oldalán.

Az engedetlenség nem irányul kollégáink ellen, nem irányul az iskolánk vezetősége ellen, nem irányul az iskolánkat felügyelő és irányító Tankerület ellen. És főleg nem irányul tanítványaink ellen, sőt az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszünk

– teszik hozzá.

Kiállásunk mindennemű pártpolitikától független.

Tettünkkel a Magyar Közlönyben 2022. február 11-én megjelent 36/2022. (II.11.) Kormányrendelet ellen tiltakozunk, amely a járványügyi vészhelyzetre hivatkozva meghatározza, milyen oktatási-nevelési tevékenységekben köteles részt venni egy pedagógus egy esetleges sztrájk esetén. Ezáltal a sztrájkot érdekérvényesítésre alkalmatlanná teszi, így alaptörvénybe foglalt jogunktól foszt meg.

A SZTRÁJK ALAPJOG!

– szól a résztvevőket is felsoroló közlemény.

A polgári engedetlenségi akcióban résztvevők:


Balogh Regina
Baloghné Berki Éva
Bognár Gáborné
Dekovicsné Sebestyén Anita
Dudás Sándorné
Horváth Rita
Horváth Zsuzsanna
Jankovics Beatrix
Kállóné Nagyová Katarína
Knausz Erzsébet
Kovácsné Németh Bernadett
Körmendi Katalin
Lombos-Kudar Zsófia
Medei Erika
Nagy Krisztina Orsolya
Nagy Viktória
Papp Eszter Ágnes
Pintérné Szigony Judit
Pogonyi Eszter
Pohly Szilvia
Rémi Péterné
Sándor Éva
Szalai Attila
Szászfainé Varga Mária
Szeder Katalin
Szegedi Barbara
Székely Ágnes
Toplakné Varga Zsuzsanna
Vízer Katalin
Wicher Rita

Szolidaritást vállalók:
Ajtony Ildikó
Altrichter Zsolt
Barnáné Máhig Rita
Deákiné Varga Anikó
Diehl Zsuzsanna Katalin
Károlyi Szilvia
Módos Dezső
Mosolits Márk
Mrázik Gergely
Nagy Flóra
Némethné Herner Ágota
Peresztegi Erika
Szalay Judit
Schmidtné Fücsek Piroska
Takács – Boros Eszter
Tormáné Bedő Zsuzsanna

Szólj hozzá!

A kerékpározás hatékonysága a klímaválság közepette

Miközben küzdünk a hanyatló társadalmi egészség és a Föld leépülésének egymást keresztező válságai ellen, egy vészjósló valóság bontakozik ki a hőmérsékletben, amely hatással van a kerékpáros közlekedésre is. A biciklizés integrált megközelítést valósít meg a környezeti és társadalmi kihívások mérséklésében.

Vitézy Dávid: Határidőig kezdeményezzük a szavazatok újraszámlálását

76-szor annyi érvénytelen szavazat született, mint amennyi a különbség köztük Karácsony Gergellyel.

2 millió forintra büntettek egy sárvári kutyatartót, mert az állat kiszökött és megtámadott egy nőt

Kötelezték arra is, hogy a kutyát szigorúbb körülmények között tartsa.

Hasznos tippek, ha évforduló alkalmából ajándékozod meg a párod

A hírekben gyakran hallani olyan eseteket, amikor egy-egy évfordulós ajándékozás rosszul sült el. Ha el akarjuk kerülni a hasonló szituációkat, akkor mindenképp érdemes elég időt és energiát rászánni arra, hogy megtaláljuk a párunknak a tökéletes meglepetést. 

Nem úgy tűnik a szavazási adatok alapján, hogy Győr „fideszes város” lenne

A Fidesz 40, a képviselőjelöltjei 37, Dézsi 30 százalékot szerzett vasárnap a városban. A Tisza is nagyon közel volt a kormánypárthoz.

Így hagyta ott Magyar Péter az ATV stúdióját

Rónai Egon műsorvezető szerint Magyar nem mondott igazat azzal kapcsolatban, hogy a csatorna nem számolt be folyamatosan a politikus kampányáról.

Kalandozás Törökországban

Törökország az úgynevezett tömegturizmusnak is kedvelt helyszíne, hiszen az emberek ezrével hevernek a török riviéra strandjain, élvezik az all inclusive hotelek szolgáltatásait, az ország kultúráját pedig legfeljebb egy isztambuli city breaken szívják magukba.

A Békéscsaba indul a Haladás "helyén" az NB II-ben

A MLSZ felkérését a klub "tisztelettel és köszönettel" el is fogadta.

Donáth Anna lemondott a Momentum éléről

A választási kudarc miatt döntött így.

Továbbra is fideszes fellegvár marad Sárvár

Kondora István polgármester újrázott, 4 ellenzéki képviselő ül be a testületbe.

Pintér Bence két vállra fektette Dézsit, új polgármestere van Győrnek

A testület azonban fideszes többséggel áll fel. Dézsi és Borkai is önkormányzati képviselőként segítheti Pintér munkáját.

Hogyan lehet valaki tűzvédelmi főelőadó?

Vannak olyan szakmák, amelyek speciális tudást igényelnek – és valószínűleg a legtöbb embernek gyerekkorában eszébe sem jutna, hogy ezt tanulja ki. Ha megkérdezünk egy kisfiút, mi szeretne lenni, a tűzoltó lehet, hogy szerepelni fog a listáján, de a tűzvédelmi főelőadó biztosan nem.