Váradi Benedek: Ez egy nagyon nagy csapatmunka volt

Vágvölgyi Bálint 2022-03-02 15:05:00
A magyar válogatott és a Falco irányítója szerint a montenegrói siker sok erőt adhat nekik a jövőben.

Ahogy korábban mi is megírtuk, nagy diadalt aratott a magyar férfi kosárválogatott Montenegróban, Podgoricában tudott 88-84-re nyerni.

A nemzeti csapat és a Falco oszlopos tagjával, az idegenbeli siker egyik kulcsfigurájával, Váradi Benedekkel a BB1.hu kosaras szakportál beszélgetett.

Szokták mondani, hogy ha a vége jó, minden jó.

Nyilván a debreceni mérkőzés után volt bennünk komoly hiányérzet és csalódottság, mert éreztük, hogy ennél jobban tudunk játszani.

Talán ez dühített a legjobban minket, hiszen védekezésben az a taktika és azok az elemek, amelyekre felkészültünk jól működtek, de sajnos a végére kicsit szétesett a játékunk és nagyobb lett a különbség.

Utána kisebb változtatásokat raktunk a játékunkba, jól működött az, amit a szakmai stáb elképzelt. Ennek volt köszönhető, hogy végül nyerni tudtunk Montenegróban.

Ez egy nagyon nagy csapatmunka volt, mindenki, aki pályára lépett kivette belőle a részét és azt hozta, amit tud. Annak pedig nyilván kifejezetten örülünk, hogy ennek győzelem is lett a vége

– mondta Váradi arra a kérdésre, hogy hogyan értékelné ezt a selejtezős ablakot.

Fotó: Girgász Péter / MKOSZ

Váradi ezután arról beszélt, hogy a vesztes debreceni meccs után mentálisan hogyan kellett kirángatniuk magukat a helyzetből, hogyan tudott ekkorát fordulni a világ négy nap alatt.

– A csalódottság a meccs után rajtunk volt, de utána amikor aludtunk rá egyet és kielemeztük a dolgokat, akkor nem láttunk olyan szituációt, ami mentálisan a csapatot lehúzta volna.

Sőt, inkább azt mondanám, hogy az látszott a srácokon és azt éreztem én is, hogy csak apró dolgokban kell változtatnunk és akkor lehet esélyünk a győzelemre.

Azt tudjuk, hogy mindenki, aki a válogatottnál van, nagyon erős mentálisan és mindenki tudja, hogy hol a helye, ami nagyon fontos egy ilyen helyzetben.

Megvan a hierarchia és ez eredményezte a montenegrói sikert.

Váradi Podgoricában a kispadról szállt be a meccsbe, ahol a nagy felzárkózási rohamban kulcspillanatai is voltak. Az irányító arról is beszélt, hogy minek köszönhető ez a remek teljesítmény.

– Talán mondhatom azt, hogy az évek, amiket eltöltöttem a válogatottban, illetve a klubcsapatomban eredménye ez.

Sokszor beszélünk arról, hogy egy klubban teljesen más játszani, de ezt nem csak azért mondjuk, mert ezt így szokás, hanem ez ténylegesen így van.

A nemzeti csapatban nem tudunk annyit együtt edzeni, viszont az a fajta játék, illetve az a bizalom, ami fel van építve a válogatottban az mind alátámasztja ezt az eredményt.

Tudjuk, hogy kik azok a játékosok, akiknek ha úgy van, akkor többet kell vállalni és tudjuk, hogy egy figurában kinek mi a szerepe, vagy hogy honnan fog jönni, hova fog menni a labda.

Ezek azok a dolgok amelyek ilyenkor döntenek.

Én olyan játékos vagyok, aki a maximumon pörög, hogyha mérkőzésről van szó és bárki is az ellenfél, győzni szeretnék, de ez elmondható az egész válogatottról. Ahogy most engem kiemelt, úgy kiemelhetnénk akárkit, hiszen – nem is akarok neveket mondani, mert felesleges lenne, mindenkinek volt olyan momentuma, ami fontos volt a találkozó adott szakaszában – ez egy hatalmas csapatsiker volt.

Az, hogy ez kint Montenegróban sikerült idegenben, az egy plusz adalék és még nagyobb erőt tud adni nekünk a jövőben. Szerencsére most már mondhatom, hogy évek óta játszom a Bajnokok Ligájában, így az én játékom is egyre kifinomultabb.

A legelső, ahol velem irányítóként számoltak, az a válogatott volt – illetve azon belül Sztojan Ivkovics – gyakorlatilag amióta itt vagyok, azóta engem ezen a poszton képzelnek el és ez már a Falcóban is így van, Gasper Okorn első szezonja óta. Ennek nagyon örülök és ezáltal a korábban kiemelt pillanatok is a feladatkörömbe tartoznak, boldog vagyok, hogy ezzel is segíthettem a csapatnak

– zárta gondolatait a Falco kosarasa.

Címlapfotó: Girgász Péter / MKOSZ

Szólj hozzá!

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.