Egyetlen szombathelyi fideszes képviselő sem szavazta meg, hogy Göncz Árpád névadója legyen egy helyi közterületnek

Farkas Bazsi 2022-02-24 16:00:00
A KDNP-s Melega Miklós szerint az egykori köztársasági elnök tevékenységében voltak vitatható részletek.

Korábban már írtunk róla, hogy a független Czeglédy Csaba önkormányzati képviselő ötlete volt az, hogy Szombathelyen nevezzenek el közterületet Göncz Árpádról, Magyarország rendszerváltás utáni első köztársasági elnökéről. 

Az apropót az adja, hogy idén február 10-én volt 100. éve Göncz születésnapjának.

A mai városi közgyűlésben a Fidesz-KDNP frakció tagjai nem támogatták az ötletet. Melega Miklós képviselő azt mondtam, hogy szerinte az egykori köztársasági elnök tevékenységében voltak vitatható részletek.

Az ellenzéki frakció nem is szavazta meg az előterjesztést, egyedül Kecskés László képviselő tartózkodott. 

Fotó: Farkas Bazsi

A városvezetői szándék szerint az Iseum és az Éva-Malom előtti tér kapja majd meg Göncz Árpád nevét.  

Címlap: Fortepan / Szalay Zoltán

Szólj hozzá!

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.