A győri Révai Miklós Gimnázium tanárai is sztrájkoltak szerdán

Pintér Bence 2022-02-23 13:59:00
Horváth Péter, a Révai igazgatója, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke is megszólalt a témában.

Mint arról beszámoltunk, két győri iskolában is tiltakoztak szerdán tanárok azért, mert a kormány csorbította a sztrájkhoz való jogukat.

A sztrájkjog csorbítása miatt sztrájkolnak a tanárok Győrben

Két győri oktatási intézményben is tiltakozó munkabeszüntetés lesz - írtuk tegnap. Az egyik a Révai Miklós Gimnázium, a másik az Arany János Általános Iskola. Megkerestük az utóbbiban tanító pedagógusok egyikét. Magassy Gergely elmondta, hogy szerdán 8 és 12 óra között az intézmény közel 30 pedagógusa él a polgári engedetlenség eszközével, azaz tiltakozásul nem veszik fel a munkát.

A Révaiban 22 tanár egy munkanapos elégedetlenségi akcióba lépett: nem vették fel a munkát, és ebben még 19 tanár támogatta őket. A Révai Miklós Gimnáziumban tiltakozó tanárokról a Telex.hu győri tudósítója közölt alaposabb anyagot.

„Van olyan kolléga, akinek nem lett volna ma órája, még Győrbe se kellett volna bejönnie, de itt van velünk. Ez fontos, de legalább annyira az a szülők támogatása is. A nélkül szélmalomharcot vívnánk. Tegnap a gyerekeknek elmondtuk, hogy mire készülünk, öt perc sem telt bele, s jöttek a szülők SMS-ei, hogy oké, velünk vannak” – mondták a sztrájkoló tanárok a Telexnek.

Az iskola igazgatója, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke, Horváth Péter is megszólalt. A lapnak hosszan nyilatkozva elmondta, hogy valóban vannak feszültségeket okozó problémák, de szerinte a tiltakozás időpontja nem ideális, ennek ellenére nem próbálta meg lebeszélni kollégáit, csak annyit kért, hogy a tantestületen belül ne legyen feszültség abból, hogy ki csatlakozik az akcióhoz, és ki nem.

Azért sztrájkoltak, hogy sztrájkolhassanak a szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanárai

Önállóan, egyenként és jogtudatosan döntöttünk. Akciónk nem a kollégáink, az iskola vezetősége, a tankerület vagy a tanítványok ellen irányul - ezekkel a szavakkal jelentette be Némethné Mizda Szilvia, a szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanára, hogy ma összesen 22 tanár polgári engedetlenséget hajt végre és nem veszi fel a munkát.

A Telex megkereste Németh Tibort, Győr másik, szintén országos hírű középiskolájának – a Kazinczy Ferenc Gimnáziumnak – az igazgatóját is, aki elmondta: náluk egyelőre nincs munkabeszüntetés, de nem kizárt, hogy lesz, mivel a sztrájkrendelettel szemben nagyon erős a kazinczys pedagógusok ellenérzése.

A teljes tudósítás itt olvasható.

Fotó: Sudár Ágnes / Telex.hu, Győri Új Szó

Szólj hozzá!

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.