600 millió forintot költ el idén Szombathely parkfenntartásra

Farkas Bazsi 2022-02-22 14:07:00
Ebből 150 millió forint eszközfejlesztésre megy el.

Tavaly egy nem várt irányból érkezett politikai téma: a fű növekedéséből.

A szombathelyi ellenzék - bármennyire is furcsa a Fidesz-KDNP - azt harsogta tavasztól őszig, hogy a város gondozatlan. Égig ér a fű, pedig a városvezetés azt ígérte, hogy a választások után rendezi ezt a területet.

A városvezetés pedig azt válaszolta erre, hogy sajnos az előző 9 évben annyira átszervezték a parkfenntartást, hogy a direkt erre a célra létrehozott önkormányzati cég nem bír ez a gigászi feladattal. Vagyis túl nagy a terület és ehhez túl kevés az ember és a fűnyíró. 

Időközben a városi parkfenntartó cég vezetőjét is lecserélték. Kiss Dávidot Izer Gábor váltotta az ügyvezetői poszton.

A héten, a közgyűlés által tárgyalt költségvetésben megjelent a parkfenntartási sor is, e szerint pedig 600 millió forintot költ el a város 2022-ben fűnyírásra és a zöldterületek gondozására. 

A hétfői Gazdasági és Jogi Bizottságon az is kiderült, hogy csakis idén számolnak ekkora összeggel. Jövőre már kevesebb pénzből kell gazdálkodnia a társaságnak. Az emelt árat az eszközfejlesztés, vagyis fűnyírók vásárlásra miatt kellett betenni a költségvetésbe: 150 millió forint fog elmenni gépek vásárlására.

Az ügyvezető a meghallgatás alkalmával azt is elmondta, hogy az idei szezonba is be kell majd vonniuk alvállalkozókat, mivel akkora a terület, hogy a cég ezt egymaga nem tudja időben kezelni. Az alvállalkozókkal kapcsolatban pedig az hangzott el, hogy 15 millió forintig tudnak szerződni egy-egy céggel, utána már a hatályban lévő jogszabályok szerint közbeszereztetni kell.

Címlapfotó: szombathely.hu.

Szólj hozzá!

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.