Szó szerint megfagyott a pénisze a téli olimpia egyik sportolójának

ugytudjuk.hu 2022-02-21 13:58:31
Az atléták ruhái kevés védelmet nyújtanak a farkasordító hideg ellen.

A hétvégét lépett rajthoz Remi Lindholm, a finnek sífutója a pekingi téli olimpián. Lindholm nem zárta túl jól a versenyt, 28. helyen ért be az 50 kilométeres sífutás után. Ez viszont azt jelentette, hogy az atléta több mint egy órát töltött az iszonyú hidegben, miközben a ruhája nem sok védelmet nyújtott az elemek ellen. A finn versenyző éppen ezért arra panaszkodott, hogy 

szinte lefagyott a pénisze, mire célba ért.

A finnek sífutója a célban aztán egyszerre egy melegítőt kért az olimpiai játékok rendezőitől, mikor célba ért, majd a lágyékára tette azt. Ekkor jött a következő probléma, Lindholm ugyanis azt mondja, amikor nekiállt kiengedni a teljesen átfagyott testrésze, hatalmas fájdalmakat élt át, írja a Metro.

A sífutók ruháját úgy tervezik, hogy minél könyebben mozoghassanak benne a versenyzők. Ez viszont azt is jelenti, hogy a versenyruhák többnyire elég vékonyak, a hideg ellen szinte semmit sem érnek. A sífutóknak a többi versenytársuk mellett így még az elemeket is le kell győznie, hogy célba érjen. 

Lindholm viszont azt mondja, nem először fagyott át ennyire a teste, tavaly Finnországban is hasonlóan járt egy versenyen. A sportolónak viszotn szerencséje volt, a hideg ellenére nem alakult ki maradandó károsodás a nemi szervében.

A sífutás az olimpiai játékok egyik legkényesebb versenyszáma, hiszen Lindholm esetéből is látszik, hogy a versenyzőket mennyire megviselheti a hideg. Korábbi olimpiákon már az is előfordult, hogy az 50 kilométeres versenyt 30 kilométerre rövidítették le, hogy az atlétáknak ne essen baja a távon.

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.