Hiába milliárdosok a Mogyi tulajdonosai, most több mint 4 milliárd forint közpénzt kap a szotyigyáruk

Nagy Donát 2022-02-16 07:48:07
Külön döntéssel indították útjára a pénzt.

Egy magáncég Bajára tervezett beruházása (napraforgó pirító és csomagoló üzem, valamint készáru raktár létrehozása) költségének felét kapja meg támogatásként uniós forrásból a kormány kedd este közzétett határozata szerint, írja a HVG.

Pedig a lap szerint a MOGYI Kereskedelmi Kft. bajai testvérpár tulajdonosa, Kenyeres Zoltán és Kenyeres Imre Róbert a Forbes 2021-es listája szerint együtt akkor a 42. leggazdagabbak voltak az országban a 38,3 milliárd forintos vagyonukkal.

A cég saját tőkéje 2020-ban 24 milliárd forint volt, adózott eredménye 4,3 milliárd forint. Húsz telephellyel működik, tevékenységi köre igen sokféle.

A határozat melléklete szerint

a támogatást igénylő tulajdonában álló per- és igénymentes telephelyen, Baján kerülne létrehozásra egy napraforgó-pirító és -csomagoló üzem (szociális helyiségekkel), valamint készáruraktár (a meglévő raktár bővítéseként), a kapcsolódó telepi infrastruktúrával együtt mintegy 8,4 milliárd Ft értékben.

A kormány által uniós forrásból támogatásként megítélt 4,2 milliárd forint tehát a tervezett ráfordítás fele, írják. A kormány külön döntésére a jogszabálynak megfelelően azért volt szükség, mert az összeg több 3 milliárdnál.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.