A fingós funkció miatt visszahívnak több mint félmillió Teslát

Fehér Buda 2022-02-16 06:59:12
Az amerikai hatóságoknak nem tetszett a Teslák dudája.

Visszahívnak 578 ezer Teslát az USA-ban a Boombox funkció miatt, írja a Metro. A funkció lehetővé tette, hogy a teslások kicseréljék a dudák hangját. A beépített hangok között volt kecske mekegés, és szellentés is. Sőt, egy későbbi frissítés után bármilyen mp4-et fel lehetett tölteni a kocsira.

Az amerikai hatóságok szerint viszont a dudák annyira másnak hangoznak a már megszokott vészjelzőktől, hogy félő, a gyalogosok nem figyelnek fel rá elég időben. Emiatt pedig balesetekhez is vezethet, ha a Teslák ráfinganak a járókelőkre.

Fotó: Pixabay

A Teslának így most egy új frissítést kellett kiadnia a fél millió autóhoz, az update megakadályozza, hogy különleges dudákat használjanak a sofőrök, amikor a kocsi mozog. Álló helyzetben viszont továbbra is lehet szellenteni a kocsikkal. 

A Teslának egyébként egy ideje már meggyűlik a baja az amerikai hatóságokkal, négy hónap alaltt már 11 ilyen frissítést kellett eljuttatniuk a kocsikba, legutóbb például azért, mert a kocsikat irányító érintőképes kijelző többször is meghibásodott. A hatóságok egyébként több másik funkciót is vizsgálnak, például a Teslák autópilótáját, de azt is, hogy a központi kijelzőn játékokat is lehet játszani, akkor is, ha a kocsi mozgásban van.

A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk a Twtitteren osztotta meg a frusztrációját azzal kapcsolatban, hogy törölni kellett a szellentős dudát. Musk szerint egyébként nem volt információjuk arról, hogy a duda hangjnak megváltoztatása balesetekhez vezetett volna, A boombox funkciót egyébként több másik országban betiltották, mivel a legtöbb közúton csak monoton, egyhangú dudát lehet használni. Ezek alól csak a mentők, a rendőrök és a tűzoltók vészjelzői, valamint a fagyis kocsik csengői a kivételek.

Szólj hozzá!

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.