Orbán: Mi valójában gombák vagyunk, akiket sötétben tartanak és trágyával etetnek

Székely Zoárd 2022-02-12 16:05:00
Évértékelőt tartott a miniszterelnök.

„Jó érzés végre együtt lenni, tavaly ilyenkor a koronavírus-járvány miatt elmaradt a szokásos találkozónk. Nagy is a kísértés, hogy átadjuk magunkat a viszontlátás örömének, de nagy dolgokról kell beszélnünk, hiszen 50 nappal vagyunk a választás előtt"

– kezdte szombati évértékelő beszédét Orbán Viktor.

„Mi, akik ma itt összejöttünk, különböző emberek vagyunk, de egy dolog közös bennünk: magyarok vagyunk, akiknek közös szenvedélye Magyarország. Most azonban váratlanul megtudhattunk a baloldaltól, hogy ezt rosszul tudjuk. Mi valójában gombák vagyunk, akiket sötétben tartanak és trágyával etetnek. Megtudhattuk azt is, hogy vidékiek és falusiak vagyunk, egy keresztrejtvényt sem tudunk megfejteni és reggel 10 órakor már részegek vagyunk és agymosottak is"

– sorolta, utalva az ellenzék korábbi kijelentéseire. Emellett hangsúlyozta azt is, hogy „a baloldal szerint túl kevés zsidó és túl sok meleg van a Fideszben".

Fotó: MTI/Benko Vivien Cher

A miniszterelnök szerint a gomba stimmelhet,

mert ennyi zagyvaságot csak akkor hord össze az ember, ha begombázott.

Hozzátette, ugyanakkor lehet, hogy ez egy stratégia, egy új politikai stratégia, gúnyolódni a többieken.

„Emberemlékezet óta nem beszéltek így a magyarokkal. Ha ez stratégia, akkor világszabadalom. Beszélni mindenki tud, de a vezető mindig tudja, mikor hallgasson. Kínos, nem kicsit, nagyon. Még nekünk is az, mert a baloldal, bár olyan amilyen, mégiscsak benne van a nemzetben, mint a balsors a himnuszban. Magyarország legkorruttabb kormányának vezetői egy gombaszakértővel kiegészülve pályáznak a kormányzásra"

– emelte ki Orbán.

Elhangzott a kormány legújabb tételmondata is: Magyarország előre megy, nem hátra. 

„Két nehéz évet hagytunk magunk mögött, állítja a miniszterelnök. Meg kellett szervezni a védekezést, újra kellett indítani a gazdaságot, támaszt kellett nyújtani az időseknek és a fiataloknak, ez még gombócból is sok, nemhogy feladatból. Egy ilyen semmiből lecsapó világjárvány terheléspróba is, afféle stresszteszt. Mindannyiunkat nyomás alá helyez. Önök is láthatták, a magyar állam derekasan állta a sarat"

– mondta a miniszterelnök.

Fotó: MTI/Benko Vivien Cher

Elmondása szerint Európában egymás után estek el a kormányok, Magyarországon azonban 2021-ben már 7 százalékkal növekedett a gazdaság, és bőven ledolgozta a visszaesést. Az államadósság nyolcvan százalék alatt, az év végére pedig hetvenhétre szorítanák vissza, bezzeg Nyugaton az egekben van, Ausztria is megelőzött minket államadósságban.

Szóba került az ukrán válság is, Orbán úgy véli, a háborút nemcsak a humánum, hanem a magyar érdek miatt is el kell kerülni, mivel háború esetén százezerszám, akár milliós nagyságrendben érkeznének menekültek Magyarországra Ukrajnából és ez alapjaiban rajzolná át Magyarország politikai és gazdasági helyzetét.

„Ha a baloldal kormányoz, nincs pénz, ha a Fidesz, akkor van"

– szögezte le, hiszen „a szegények száma csökken, a középosztály erősödik, a minimálbér is magasabb, mint az átlagbér volt a Gyurcsány-Bajnai kormány idején".

Orbán hangsúlyozta, hogy bevezették a négy stop rendszerét: rezsistop, üzemanyagárstop, kamatstop és élelmiszerár stop, majd bejelentette,

hogy további három hónapra meghosszabbítják az üzemanyagárstopot.

Fotó: MTI/Benko Vivien Cher

Elmondása szerint év végén elindul a debreceni vakcinagyár, ami 55 milliárd forintba kerül az államnak.

„Hunyadi a Szulejmán csapatait állította meg a magyar határon, én pedig Soros György embereit"

– vélekedett a migrációs válságról Orbán, majd elismételte a kormány egy másik tételmondatát: Az apa férfi, az anya nő.

„Gyógyulást ígér, de csak három az egyben kínálja neked az akciós DVD-t. És amikor mindent elhittél, lelép a pénzeddel a Bahamákra, gyógyulás nélkül egy rakat giccses DVD-vel"

– ilyen szavakkal utalt az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltjére, Márki-Zay Péterre.

A miniszterelnök úgy véli, „2010 óta már negyedszer akarják eladni a megváltozott és megújult, össze- és újjászervezett meséjét", és biztos benne, hogy a magyarok gyomra ezt negyedszer sem veszi be.

„Akármilyen szívósak is az osztályharcos kommunisták, ha most legyőzzük őket, nem tudnak annyi Mini Ferit gyártani, hogy még egyszer színre léphessenek. Sosem voltunk olyan erősek, jól szervezettek, mint most. Tegyünk pontot az ügy végére. Nyergeljetek, a kampány elkezdődött, ideje, hogy kilovagoljunk. A jöttünkre 50 nap múlva jobboldalról számítsatok"

– zárta a beszédét Orbán.

 

Címlapfotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Szólj hozzá!

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”