Óriási molinóval hívta fel a figyelmet a környezetrombolásra a Greenpeace Győrben is

Pintér Bence 2022-02-11 07:42:54
A Széchenyi téren akcióztak csütörtök reggel a környezetvédők.

A Greenpeace Magyarország egy óriási molinóval hívja fel a figyelmet a hazánkban zajló szisztematikus környezet- és természetrombolásra a napokban:

február 10-én, csütörtökön Győrben a Széchenyi téren is jártak.

Fotó: Pápai Gergely / Greenpeace

 

A Greenpeace Magyarország akció mellé kiadott közleménye így hangzik:

Fertő tó tönkretétele, növekvő kibocsátások, klímavétó, súlyos légszennyezés. A Greenpeace egy Pac-Man figurát ábrázoló szófelhővel igyekszik felhívni a figyelmet a kormány számtalan természet- és éghajlatromboló tevékenységére. A mindent felfaló sárga figura olyan szavakból állt össze, amelyek konkrét példáit adják annak, hogyan veszélyezteti a kormány hazánk természeti értékeit és éghajlati biztonságát a klíma- és ökológiai válság jelenlegi kritikus pillanatában.

A klíma- és ökológiai válság napjainkra olyan méreteket öltött, hogy nem engedhetjük meg, hogy folytatódjanak a nagy tavainkat tönkretevő természetpusztító beruházások, növekedjenek a hazai üvegházgáz-kibocsátások, és ezrek haljanak meg évente a mérgező légszennyezettség miatt. Változásra van szükség! A tudósok szerint 2030-ig van lehetőségünk cselekedni, hogy érdemi lépésekkel megfékezhessük az emberiség létét fenyegető válságokat.

A Greenpeace győri demonstrációjával arra figyelmeztet, hogy a 2022-es választáson hatalomra kerülő kormány ennek az időszaknak a felében fog kormányozni, hatalmas lesz tehát a felelőssége a választásokon győztes erőnek. Hazánk mindenkori döntéshozóinak a magyar emberek érdekeit kell képviselniük a pusztítás, rombolás és a nagy szennyezők támogatása helyett. Olyan vezetőkre van szükség, akik számára bolygónk védelme elsődleges cél. A 2022-es országgyűlési választás jó alkalmat nyújt minden politikai erőnek arra, hogy megmutassa a választóknak: valóban komolyan gondolja a klíma- és ökológiai válság kezelését.

Fotó: Pápai Gergely / Greenpeace

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.