A magyar fociválogatott két helyet visszacsúszva a 41. a FIFA-világranglistán

Vágvölgyi Bálint 2022-02-10 12:02:00
Továbbra is Belgium vezet.

Változatlanul Belgium vezeti a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) világranglistáját, a magyar válogatott korábbi pontjait megtartotta ugyan, de két helyet visszacsúszva a 41 - írja az MTI.

A legutóbbi, december 23-án kiadott rangsorhoz képest egyetlen változás történt a top tízben: Argentína és Anglia helyet cserélt.

A magyarokkal azonos Nemzetek Ligája-csoportban szereplő csapatok közül a tavalyi kontinensbajnokságon döntős angolok így az ötödik, az Európa-bajnoki címvédő olaszok a hatodik, a németek pedig a 11. helyen állnak.

FIFA-ranglista (zárójelben az előző helyezés):

 1. ( 1.) Belgium 1828,45 pont
 2. ( 2.) Brazília 1823,42
 3. ( 3.) Franciaország 1786,15
 4. ( 5.) Argentína 1766,99
 5. ( 4.) Anglia 1755,52
 6. ( 6.) Olaszország 1740,77
 7. ( 7.) Spanyolország 1704,75
 8. ( 8.) Portugália 1660,25
 9. ( 9.) Dánia 1654,54
10. (10.) Hollandia 1653,73
11. (12.) Németország 1648,33
12. (14.) Mexikó 1647,9
13. (11.) Egyesült Államok 1643,34
14. (13.) Svájc 1642,83
15. (15.) Horvátország 1620,74
...41. (39.) Magyarország 1465,62

Címlapfotó: mlsz.hu

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.