Egyre durvábban viselkednek a kötelező oltás ellen tüntető kamionsofőrök Ottawában

Fehér Buda 2022-02-09 16:38:04
A rendőrség már több tüntetőt is letartóztatott.

Az ottawai rendőrség szerint egyre jobban elharapódznak az indulatok Kanada fővárosában, ahol már lassan két hete tüntetnek a kamionsofőrök a kötelező oltás bevezetése ellen. A vársoban már szükségállapotot is hirdettek a demonstrálók miatt, míg a rendőrök több ezer liter üzemanyagot foglaltak le. 

A kamionsofőrök nagyjából negyede pedig a gyermeküket is magával vitte a demonstrációra.

A rendőrség szerint ez a gyermekeket veszélyezteti, hiszen egy esetleges beavatkozáskor akár még bajuk is eshetne a fiataloknak.

A Freedom Convoyra elnevezett tüntetéshullám még január 9-én indult útnak Kanada nyugati felén, hogy egy olyan törvényjavaslat ellen tüntessenek, ami szerint csak akkor léphetnék át a határt Kanada és az USA között, ha be lennének oltva. A tüntetők azóta már többnyire az összes járványügyi szabályozás ellen tüntetnek, de már Justin Trudeau ellenes szlogenek is feltűntek, írja a BBC.

A tüntetés eddig egészen békésen ment, a legzavaróbb tényező a kamionok dudája volt. A tüntetők között viszont megjelentek szélső jobbos demonstrálók is, akik miatt egyre durvul a helyzet. A rendőrség már közel két tucat embert letartóztatott, míg 80 nyomozást indítottak különböző tüntetők ellen.

Ezekre gyűlöletbeszéd és lopás miatt volt szükség, a rendfenntartók szerint homofób és rasszista kijelentéseket is hallanak a kamionosoktól. Egy rendőrre pedig rátámadtak, amikor megpróbált lefoglalni egy üzemanyaggal teli kannát.

A gyerekek miatt már a helyi gyermekvédelmet is riasztották, mivel nagyjából 100 kamionban tartózkodik kiskorú. A gyermekvédők szerint a folyamatos zaj, az üzemanyaggpz, és a megkérdőjelezhető higiéniai állapot miatt nem kiskorúaknak való a konvoj. 

Közben a helyiek is egyre türelmetlenebbek a tüntetőkkel szemben.

Az ottawaiak szerint eleinte békés volt a demonstráció, nem is volt baj a kamionosokkal.

Azóta viszont több utat is elálltak, hatalmas zajt generálnak, ráadásul a hétvégéken több ezer tüntető érkezik a városba. Miattuk néhány bolt ki sem tudott nyitni, mert a dolgozók egyszerűen nem tudtak bejutni az épületekbe, annyian foglalták el az utcákat.

Szólj hozzá!

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.