Dömötör Csaba: Szombathelyen sem tudták bebizonyítani, hogy a baloldali politika életképes lenne

Farkas Bazsi 2022-02-04 14:10:08
Csak a kormányra mutogatás van és semmi más - mondta a fideszes politikus.

A legutóbbi Bayer Show vendége volt Dömötör Csaba fideszes politikus. A műsor alatt került szóba Karácsony Gergely (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP) szenteltvizes hasonlata, amit a főpolgármester nemrég a Városliget beépítése kapcsán mondott, vagyis, hogy:

„Az egész Városliget projekt értelme olyan szempontból felfoghatatlan, hogy a 21. században egy parkban építkezni olyan, mint belepisilni a szenteltvíztartóba egy templomban, ami talán belefér, csak tönkreteszi azt, amiért ott vagyunk.”

A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára erre azt mondta, hogy hitéleti kérdéseket nem hoz be a közéleti vitákba, de mégis csak van egy határ, amit nem kellene átlépni. Dömötör érzékenységet kért a baloldali politikusoktól.

Bocsánatot kért, de nem csak ezért kellene bocsánatot kérnie, hanem azért a két év alatt mutatott cselekvőképtelenségért, amit Budapest élén bemutatott - mondta Dömötör. 

Szerinte a baloldali városvezetések folyamatosan a kormányra mutogatnak. 

"Nem tudnak egyetlen olyan várost felmutatni, ahol kormányzati pozícióba kerültek, főpolgármesteri vagy polgármesteri lehetőséget kaptak és azt lehetne mondani, hogy na ott bebizonyították, hogy a baloldali politika az igenis életképes. Mert lehet ezt így is csinálni. Mindenhol: Váctól, Budapesten át, Szombathelyi a kormányra utogatás van és semmi más- Mindeközben a kormány minden egyes területen 100 milliárdokkal többek költ."

Dömötör ezen kijelentései az adás 40. percétől hallhatóak.

Bayer show (2022-01-30) - HÍR TV

Bayer show (2022-01-30) - HÍR TV#BayerZsolt #DömötörCsaba #BayershowKövessenek minket közösségi felületeinken!► Facebookon: https://www.facebook.com/hirtv/► ...

Szombathely tavaly nem kapott sem kormányzati kompenzációt és abból a pénz osztogatásból is kimaradt, amit 2020 decemberében a fideszes vezetésű önkormányzatok kaptak. A szombathelyi városvezetés idén sem számít kompenzációra, miközben számításaik szerint 2 milliárd 800 millió forint kellene ahhoz, hogy a város működése biztosítva legyen.

Címkézve ugyan kapott  Szombathely 1 milliárd 200 millió forint támogatást. De ezek legfőképp olyan beruházások kivitelezésére fordíthatóak, amik a korábbi fideszes városvezetés alatt lettek elkezdve.

Ilyen például a Vásárcsarnok vagy a Víztorony környezetének a rendbetétele, vagy éppen az elmúlt 9 évben meg nem épült zanati kerékpárút, amit egyébként a Fidesz-önkormányzatnak egy vállalkozón kellett volna behajtania. 

Hogy Dömötör miért van ennyire tisztában a szombathelyi ügyekkel az valószínű annak is betudható, hogy a politikus október 20-án egy lakossági fórumot tartott a Haladás Sportkomplexumban. Igaz ennek bérleti díját nem ő, hanem Vasi Friss Rádió Kft. fizette ki - derült ki egy közérdekű adatigénylésből. 

Címlapfotón: Dömötör Csaba fórumot tart a Haladás Sportkomplexumban (Fotó:Facebook)

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.